Discord, Sentrophy’i Satın Alıyor

Çevrim içi sohbet platformu olan Discord, siber zorbalık ile mücadele edebilmek için yapay zeka destekli Sentropy’i satın almaya karar verdi.

discord, sentropy
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Popüler çevrimiçi sohbet programları arasındaki Discord son dönemlerde giderek artan siber zorbalık ve nefret söylemlerine karşı gelebilmek için Sentropy platformunu satın alacağını açıkladı.

Sentropy kurucu ortağı ve CEO’su John Redgrave’in şirketin blog sayfası üzerinden yaptığı açıklamalarda, Discord ekibinin kullanıcı güvenliğine önem verdiğini söyledi. Redgrave, ‘’Discord, yaratıcılık ve büyümenin motoru olduğu yeni nesil sosyal medya şirketlerini simgeliyor. Kullanıcı gizliliği ve güvenliği konusunda da oldukça hassas bir platform.’’ açıklamasını yaptı.

Kullanıcı Gizliliği Artıyor

Yapılan anlaşmalara göre Sentropy ekibi, Discord platformunun mevcut ‘’Güven ve Güvenlik’’ faaliyetlerinin geliştirilmesinde büyük bir role sahip olacak. Redgrave, bu sorumluluğu son derece ciddiye aldıklarını ve Discord kaynakları ile birlikte çalışmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Discord kullanıcılarının genelini bilgisayar oyuncuları oluştursa da, platformda her türden topluluk bulabilmek mümkün oluyor. Aylık 150 milyonu aşkın aktif kullanıcıya ulaşabilen platform, herhangi bir konu, topluluk ve ilgi grubu genelinde aidiyet oluşturmayı planlıyor.

Çevrimiçi sohbet platformu için kullanıcıların güvenilir yöntemler ile birbiriyle iletişim kurabilmelerini sağlamak isteyen Discord, Sentropy ile beraber bunu en üst noktaya taşıyabileceklerini belirtiyor. Gelecekteki faaliyetler konusunda ise şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR