Sanal Diyabet Kliniği 9am.health; 3,7 Milyon Dolarlık Tohum Yatırımı Aldı

9am.health, yeni başlangıçlar için milyon dolarlık yatırım topladı.

9am.health tohum yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Diyabet girişimi mySugr’ın kurucusu Frank Westermann ve eski mySugr CEO’su Anton Kittelberger tarafından kurulan Avusturyalı  girişim 9am.health, tanınmış yatırımcılar ile tohum turunu tamamladı.  Founders Fund , Define Ventures , Speedinvest ve iSeed Ventures’ın katılımını içeren 3.7 milyon $’lık başlangıç ​​finansmanını duyurdular. 

İlk girişimden birçok kişinin katılımıyla ekibi oluşturan CEO Anton Kittelberger, konuşmasında, “mySugr zamanından tüm arkadaşlarımızı küçük biletlerle yeniden gemide bulduk.” dedi. 

Kendisi de tip 1 diyabet yaşayan CEO, yeni girişimin mySugr’dan belli açılardan farklı olduğunun altını çizdi. 9am, sağlık sisteminin tüm unsurlarını alıp yeniden bir araya getirmeyi ve kişiye en uygun şekilde tasarlamayı vaat ediyor. Öyle ki doktor, eczane, laboratuvar ve uzmanlar tek bir dijital hizmetin içinde yer alıyor. Aboneler, bu birimlere 7/24 erişip kişiselleştirilmiş tedavi planlarını oluşturabilirler. 

 9am.health şu anda 33 eyalette mevcut. Abonelikler; ilk ilaç reçetesi, eve teslimat ve bakım ekibi ile sohbet yoluyla sınırsız desteği içerdiği için ayda 25 dolardan başlar. Her ek ilaç ek bir 5 dolar anlamına gelir. 

9am.health

9am, prediyabetli veya diyabetli hastalara kişiselleştirilmiş plan ve ilaç ve test malzemeleri sunan sanal bir diyabet kliniği. Hizmet almak isteyenler, telefon veya bilgisayarları aracılığıyla 9am.health web sitesinden kayıt oluşturup abonelik başlatabilir. Kayıt aşamasında size kısa bir tıbbi anket sunulur. Ardından en uygun ilaçları ve reçeteleri lisanslı bir şekilde temin edebileceğiniz tıbbi sağlayıcılar ile bağlantı kurmanıza aracılık edilir. 

9am.health şu anda hipertansiyon (yüksek tansiyon) ve hiperlipidemi (yüksek kolesterol) gibi yaygın komorbiditelere sahip olabilecek prediyabet ve tip 2 diyabetliler için özel ilaç yönetimi sağlar. Aboneler ayrıca küçük bir maliyetle nakliye ve laboratuvar analizini içeren evde A1C ve kolesterol testi ekleyerek daha fazla kişiselleştirme için bakım planlarını optimize edebilirler. 9am.health şu anda tip 2 diyabetli bazı kişilerin ihtiyaç duyduğu enjekte edilebilir ilaçları (örn. insülin) desteklemese de, şirket zaman içinde platformuna ilaç eklemeye devam etmeyi planlıyor.

9am.health’in kurucu ortağı ve eş-CEO’su Frank Westermann, girişimle ilgili yaptığı konuşmasında tip 2 diyabetli insanların yaşadığı sorunlara dikkat çekti:

“Son birkaç on yılda, çoğumuzun diyabetle yaşamasına yardımcı olan harika teknolojiler ve ilaçlar geliştirildi. Ancak tip 2 diyabetli insanlar için ortalama bakım standardına bakarsanız, resim çok kasvetli. Maliyetler büyük ölçüde arttı, ancak sonuçlar daha iyiye gitmedi. Bunun nedenini kendimize sormamızın zamanı geldi. 9am.health’de diyabet bakımını deneyimlemek için yeni, daha iyi ve tamamen sanal bir deneyim yaratıyoruz. Bunu herkes için uygun maliyetli, kullanımı son derece kolay hale getiriyoruz. Ayrıca desteğe ihtiyaç duyduklarında insanların yanında olan inanılmaz bir bakım ekibimiz de mevcut.”

YORUMLAR