Doğan Holding’in Yatırım Bankası Faaliyete Başladı

Doğan Yatırım Bankası için BDDK’dan izin çıktı.

d yatırım bankası bddk izni
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Doğan Şirketler Grubu’nun sahibi olduğu Doğan Yatırım Bankası, adından da anlaşılacağı üzere yatırım bankacılığı alanında faaliyet göstermek için 19 Mart 2020’de kuruldu. Geçtiğimiz hafta Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK’dan faaliyet izni alan şirket, Doğan gruba bağlı olarak hizmet vermeye başladı. Kuruluş hedefi, hem Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına destek olmak hem de uluslararası arenada ülkeyi temsil etmek. Yeni girişimlere küresel standartlar ölçüsünde finansal çözümler sunacak olan şirket aynı zamanda katma değer yaratmak misyonunu da işlevsel hale getirecek. 

D Yatırım Bankası’nın verdiği hizmetler, Yapılandırılmış Finansman, Yatırım Bankacılığı, Hazine, Nakit Yönetimi, Dış Ticaret Finansmanı, Dijital Finansman ve Dijital Bankacılık Çözümleri şeklinde sıralanabilir. 

200 milyon liralık başlangıç sermayesine sahip şirket, Doğan grubun en yeni iş kolu oldu. 

Yönetim Kurulu Açıklamaları

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Çağlar Göğüş, faaliyet izninin alınmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Grubumuzun yatırım, bankacılık ve e-ticaret deneyiminden faydalanarak yüksek katma değerli sektörlere yatırım yapma hedefimiz doğrultusunda faaliyete başlayan Doğan Yatırım Bankası ile üst düzeyde yatırım bankası hizmetlerini, finansmanı ve dijital çözümleri birlikte sunmayı hedefliyoruz.”  

Doğan Yatırım Bankası Genel Müdürü Hulusi Horozoğlu ise “Güçlü ve yetkin kadromuzla, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel, katma değerli kurumsal ve ticari bankacılık, yatırım bankacılığı, yapılandırılmış finansman ve hazine ürün ve hizmetleri sunarak sektörde fark yaratmayı amaçlıyoruz” sözleriyle yeni bankanın başarılı kadrosuna ve vizyonuna vurgu yapan kısa bir konuşma yaptı.

YORUMLAR