Oyun Sektörünün Yeni Unicorn’u: Dream Games

Türkiye’nin oyun sektöründeki ilk unicorn girişimi Peak Games’in eski çalışanlarının kurduğu Dream Games alanındaki ikinci unicorn girişim oldu.

oyun girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Türkiye’nin oyun sektöründeki ilerleyişi devam ediyor. İstanbul merkezli oyun geliştiricisi Dream Games, B yatırım turunda 1 milyar dolar değerlemeyle 155 milyon dolar alarak unicorn girişimler arasına katıldı.    

Index Ventures ve Makers Fund tarafından yönetilen yatırım turuna  Balderton Capital, IVP ve Kora da katıldı. Dream Games’in kurucu CEO’su Soner Aydemir, son yatırımı kullanıcı tabanlarını genişletmek ve Asya bölgesini öncelikli sıraya almak için kullanacaklarını söyledi. 

Dream Games, aynı anda birçok mobil oyunun geliştiricisi olmaya devam ediyor. Androis ve iOS cihazlarda bulunan Royal Match, bu oyunlar arasında şu anda gözde konumda diyebiliriz. Henüz 2021 Mart’ında yayınlanan oyunun halihazırda  6 milyon aktif kullanıcısı var ve sadece oyun içindeki ücretli hizmetlerden 20 milyon dolar gelir sağlıyor. Bu başarıya da değinen Aydemir, şu şekilde konuştu: “Royal Match’in erken dönemde elde ettiği başarıyla gurur duyuyoruz. Bu yatırımı oyunun her yerde büyümesi için kullanacağız.”

Şirket, oyunların içinde sık sık çıkan ve kullanıcıyı rahatsız eden reklamlara yer vermediğini her fırsatta söylüyor. Rahat bir kullanıcı deneyimi sağlamanın en önemli önceliklerinden olduğunu bu gibi somut hareketlerle gösteren ekibin yeni yatırımla birlikte ilerlemesini temenni ederiz.

YORUMLAR