Drone Benzeri Uçan Kaykay Hoverboard Viral Oldu

Hunter Kowald, kendi yaptığı drone benzeri uçan kaykay hoverboard ile Los Angeles’ta havalandı.

Hunter kowald teknolojik icat
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

ABD’li teknoloji mucidi Hunter Kowald, yıllarını alan araştırma ve tasarım sürecinin ardından gerçekten uçan, işlevsel bir hoverboard tanıttı. Tasarımın drone’dan ayrılan yanı üzerinde bir insanın durabiliyor olması. Tanıtımı tam olarak ürünün üzerinde yapması elbette meraklı seyircilerin alana toplanmasına ve videonun hızla yayılmasına sebep oldu. Los Angeles’ın işlek caddelerinin üzerinde -havada- gidip gelen biri görülmesi tahmin edersiniz ki pek alışıldık bir durum değil. Mucit, kendi YouTube ve Instagram hesaplarından da videolar paylaşıyor. Kayıtlar şu anda nisan ayının viralleri arasına girdi. İnsanlar, her sosyal platformda videonun altında Geleceğe Dönüş filminin gerçekleştiği yorumunu yapıyor.

uçan kaykay hoverboard

Kowald, tasarımını satışa sunacak ve 500 poundu hak ettiğini düşünüyor. Yine de şimdilik şirketin ticari pazara ne zaman gireceği veya hangi liste fiyatına karar vereceği belli değil. 

Kompakt araç, özel bir karbon fiber yapı, endüstriyel sınıf bileşenler ile oluşturuldu. En yüksek öncelik olarak güvenlik ele alındı. İki motor arızalansa bile bu uçan kaykay başarılı bir şekilde iniş yapabilir. 

ABD Federal Havacılık İdaresi  (FAA) onaylı kaykay, seyir aydınlatması ile donatılmış. Kowald bir Instagram gönderisinde şunları yazmıştı: “Bunun ne kadar çılgınca çalıştığını asla açıklayamayacağım. insanlar bana fizik kanunlarını çiğnemeyeceğini söyledi. ve iyi .. küresel çapta özel parça üretimi çabasından ve çok sayıda kendiliğinden yangın ve patlamadan sonra… dans etmemi izleyin.”

YORUMLAR