Yenilenmiş Elektronik Ürün Pazar Yeri EasyCep, 9 Milyon TL Tohum Yatırım Topladı

Yenilenmiş elektronik ürünler adına yerli pazar yeri olarak hizmet sunan EasyCep, ulusal ve uluslararası yatırımcılardan tam 9 milyon liralık yatırım aldı.

easycep, yatırım, girişim
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Yenilenmiş elektronik ürünler denildiği zaman akla ilk gelen isimler arasındaki EasyCep, ilk yatırımını alarak tekrar gündeme geldi. Elde edilen bilgilere göre EasyCep, ulusal ve uluslararası melek yatırımcılardan ve şirketlerden 9 milyon liralık iyi bir tohum yatırımı aldı.

EasyCep yatırımcıları arasında Fibabanka’nın kurumsal girişim sermayeleri arasındaki fonu olan Finberg, Keiretsu Forum Türkiye, Peak Games ve Ace Games kurucularından Hakan Baş yer alıyor. Ayrıca Birleşik Ödeme kurucusu İlker Sözdinler ve Papara kurucusu Ahmed Karslı gibi önemli isim ve şirketler de bulunuyor.

2022 Hedefleri Belirleniyor

2018 yılında iki yakın arkadaş olan Mehmet Akif Özdemir ve İsmail Dinçer’in kurduğu EasyCep, akıllı saat, tablet, bilgisayar ve cep telefonu gibi ikinci el elektronik eşyaları yenileyerek 1 yıl garantili olarak satışını gerçekleştiriyor.

40 kişilik bir ekibe sahip olan EasyCep, 3 yıllık bir süre içerisinde 30 bin adet cihaz satışı yaptı. Cihazların tamamı ise yenilenmiş ürünler.

2020 yılından beri online olarak yenilenmiş elektronik ürünler için pazar yeri görevi üstlenen EasyCep kurucu ortağı Mehmet Akif Özdemir, cep telefonlarıyla başladıkları bu alanda ürün seçkilerini genişlettiklerini ve ilerleyen dönemlerde yeniliklerin olabileceğini belirtti.

Yenilenmiş elektronik ürün satışları konusunda Türkiye’nin en büyük ve köklü Pazar yeri olmayı hedeflediklerini söyleyen Özdemir, 2022 yılından sonra yurt dışına açıklamayı planladıklarını da söyledi.

YORUMLAR