eBay, Platformunda NFT Satışına İzin Veriyor

eBay, kripto para birimi hakkındaki açıklamasının ardından NFT satışına izin vereceğini duyurdu.

ebay nft kripto pazarı dahil oluyor
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Amerikan çok uluslu bir e-ticaret hizmeti eBay, kullanıcılarının artık dijital koleksiyonlar için NFT satımına izin veriyor.  Şirket Reuters’e verdiği demeçte, kullanıcıların gelecekte NFT’leri daha geniş bir yelpazede satın almalarına ve satmalarına izin verecek programları, politikaları ve araçları görmeyi bekleyebileceklerini sözlerine ekledi. eBay’in Kuzey Amerika pazarı Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jordan Sweetnam, e-ticaret devinin platforma blok zincirine dayalı koleksiyon ürünlerini getirecek yeni özelliklerin kullanıma gireceğini duyurdu.

eBay’in yenilik ilanı, geçen hafta kripto para birimi hakkındaki açıklamasının ardından geldi. Şirket, geçtiğimiz günlerde kripto para birimleri de dahil olmak üzere müşterileri için yeni ödeme yöntemlerini araştırdığını söylemişti. eBay’in CEO’su Jamie Lannone, CNBC’ye e-ticaret devinin her zaman “en uygun ödeme şekillerine” baktığı için kripto para birimlerine açık olduklarının altını çizmişti

NFT’ler genellikle kripto para birimi eteri ile veya dolar cinsinden satın alınır ve blok zinciri işlemlerin kaydını tutar. eBay’in bu pazarı kendi bünyesine katması çevrim içi alışverişteki talepleri kendi yönüne çevirmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca NFT’ye ilgi son zamanlarda en üst seviyeye çıkmış olsa da hala kripto para birimi ödemelerinde kullanıcı dostu sayılamıyor. eBay’in kripto ödemelerle ilgili yaptığı son açıklamalar da hayata geçirildiğinde sektörün en önemli ismi haline gelebilir. 

YORUMLAR