Elon Musk, 38 Metrekarelik Prefabrik Evde Yaşıyor

Elon Musk, Boca Chica’da Küçük, prefabrik bir evde yaşıyor.

musk gayrimenkul
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Tesla ve SpaceX.2in CEO’su ünlü girişimci Elon Musk, Teksas Boca Chica’da, körfez kıyısında 50 bin dolarlık, prefabrik bir evde yaşıyor. Gayrimenkul varlıklarının çoğunu satan Musk,  şimdi sadece bir ev sahibi olduğunu ve onu da SpaceX’ten kiraladığını söylüyor. 

Forbes’a göre net değeri 169,8 milyar dolar olan Musk, konut şirketi Boxabl tarafından yapılan prefabrik evi kiraladı.  Yaklaşık 50.000 dolara sattığı ev, tipik olarak küçük bir stüdyo daireye benzer bir düzene sahip:  Bir oturma odası, yatak odası, mutfak ve banyo için ayrılmış bir oda. Malikane sahibi birçok milyarderin aksine Musk, kolayca taşınabilen 38 metrekarelik bir evde yaşıyor.

Musk’ın gayrimenkulden kurtulması, California eyaletiyle yaşadığı anlaşmazlığı takip ediyor. Milyarder, devletin geçen yıl Bay Area’daki Tesla fabrikasındaki operasyonlar üzerindeki koronavirüsle ilgili kısıtlamalarını eleştirmişti. Bu olayı Tesla davaları takip etti. Aralık 2020’nin başlarında Musk, en büyük projelerinden ikisinin -Tesla’nın yeni fabrikası ve SpaceX tesisi- orada bulunduğunu öne sürerek Teksas’a taşındı. 

YORUMLAR