En Çok Karıştırılan Emojilerin Anlamlarını Listeledik!

Bazı emojilerin özel anlamlar ifade ettiği biliniyor. Peki bu emojiler tam olarak hangi anlamlara geliyor ve nerelerde yanlış kullanıyoruz?

emoji, emojiler
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kelimelere dayalı olan sohbetlere duygu kazandırabilmenin en iyi yolunu sunan emojilerin gizli saklı anlamları da bulunuyor. Kimine göre yeni bir lisana dönüşen bu emojilerin tıpkı bir dilde kelimelerin farklı anlamları olduğu gibi farklı durumları ifade ettiği de biliniyor. Birbiriyle sık sık karıştırılan ve gizli anlamlar taşıyan emoji seçeneklerini sizler için listeledik.

Soğuk Algınlığı

soğuk algınlığı

Bu emojiye ilk baktığınız zaman ağlayan ve göz yaşı döken bir surat görüyor olabilirsiniz. Ancak emojinin asıl anlamı hastalanmış, grip ya da soğuk algınlığına yakalanmış bir insan olarak öne çıkıyor. Sık sık ağlama emojisi yerine tercih edilen bu emoji en sık kullanılanlar arasında da yer alıyor.

Takvim

apple ical, takvim emojisi

Temmuz 17 tarihini işaret eden bu emoji aslında bir takvim yaprağından çok daha fazlasını ifade ediyor. Bir plan yaptığınız zaman kullandığınız bu emoji Apple şirketinin ICAL uygulamasını yayınladığı günü vurguluyor.

El Sallama

el sallama emojisi

Merhaba veya güle güle anlamında tercih edilen el sallama emojisi aslında farklı anlamlar taşıyor. Çin’deki sosyal medya kullanıcıları bu emojiyi, ‘’güle güle. artık arkadaş değiliz.’’ anlamında kullanıyor. Batı kültüründeki ‘’orta parmak’’ işaretine geldiğini düşünenler de bulunuyor.

Avokado

avokado emojisi

Avokado emojisi tartışmaya en açık emojiler arasında bulunuyor. Hakkında bir hayli fazla görüş olan emoji ile ilgili en popüler olanlardan biri ise emojinin, ‘’ırkçı değilim’’ demenin bir sembolü olduğu yönünde ortaya çıkıyor.

Dua

dua emojisi

Birçok kullanıcı bu emojinin dua etmeyi sembolize ettiğini düşünüyor ve bu amaç için kullanıyor. Ancak bu Japon halkının affedilmek için kullandığı bir hareket. Aynı zamanda Amerika için bu emoji, ‘’beşlik!’’ anlamını taşıyor.

Kurdele

kurdele emojisi

Sık sık düz bir kurdele olarak algılanan bu emoji aslında kanser ile savaşmanın sembolü olarak tercih ediliyor. Fakat daha tanıdık olan sembolden de biraz farkı oluyor. Bu emoji aynı zamanda mutlu olaylar için de sık sık insanlar tarafından tercih ediliyor.

Öpücük

ıslık emojisi

İlk bakışta bu emojinin bir öpücük olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu yalnızca bir ıslık emojisi olarak kullanılıyor. Yanında kalp olan emoji ile sık sık karıştırılan emoji yalnızca ıslığı sembolize ediyor.

Parmak

parmak emojisi

Bu emoji sadece sohbet ettiğiniz kişinin aşağıda yazanlara yönelmesini sağlamıyor. Aynı zamanda kendini kötü hisseden insanlar tarafından da kullanılıyor.

.

Namahage

namahage emojisi

Bu emoji kötülükleri sembolize ediyor gibi görünüyor olabilir. Fakat emojinin son derece zıt bir anlamı bulunuyor. Bu emojideki surat kötü ruhları uzaklaştıran Japon devi Namahage adlı karakteri simgeliyor.

Sağa Dönük Yumruk

yumruk emojisi

Sağa dönük yumruk olarak algılanan bu emoji sık sık karıştırılanlar arasında bulunuyor. Bu emoji aslında saygı ve tebrik işareti olarak kullanılıyor.

E YANİ?
Emojilerin çoğu insan tarafından bilinmeyen gizli saklı sırları bulunuyor. En tartışmalı emojiler çoğu zaman anlam karmaşasına da yol açabiliyor. Kelimelere ihtiyaç duymadan duygularınızı ifade edebilmenize yardımcı olan emojiler ile ilgili öğrenebileceğiniz bilgiler sayesinde onların gerçek anlamlarını öğrenebilirsiniz. Böylelikle günlük hayatınızın ya da iş hayatınızın bir kısmında kullandığınız emojiler ile kendinizi yanlış ifade etmekten de kurtulabilirsiniz. Emojilerin gizli ve renkli dünyasına girince artık sizin için işler bir hayli değişecek.
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir