Dünyanın En Değerli Markaları Açıklandı

Dünyanın değerli markaları Kantar tarafından yapılan araştırmalar ve raporlar neticesinde açıklanarak ortaya çıkmış oldu.

en değerli markalar, apple, microsoft, nvidia
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Teknoloji, insan hayatının her noktasında olduğundan dolayı dünyanın en değerli markaları da artık teknoloji şirketlerinden meydana geliyor. Tüm markalar arasına dünyanın en değerli markaları olarak gösterilen isimler de bulunuyor.

İlk 10 İsim Belli Oldu

Kantar’ın yayınladığı BrandZ raporlarına göre dünyanın en değerli markası olarak tahmini değeri 684 milyar dolar olarak açıklanan Amazon oluyor. 2019 yılında Interbrand’ın, 2020 yılında Global Brands ve Forbes’un değerli markalar sıralamasında ilk sırada bulunan Apple ise Kantar raporlarında ikinci sırada bulunuyor. Apple’ın tahmini değerinin ise 611 milyar dolar olduğu söyleniyor.

İlk sıradan sonra Google, 457 milyar dolarlık tahmini değer ile üçüncü sırada yer alıyor. Microsoft ise 410 milyar dolar ile dördüncü sırada Google’ı takip ediyor. Markalar arasında yüksek basamaklar bulunuyor. Beşinci sırada ise 240 milyar dolar ile Tencent bulunuyor.  

Listenin geri kalanına bakıldığı zaman Facebook, Alibaba, VISA, MasterCard, NVIDIA, TikTok, Tesla, AMD ve Spotify yer alıyor. İlk 10 içerisine giriş yapmayı başarabilmiş olan markaların ilerleyen süreçlerde de başarılarını katlayacağı bekleniyor.

YORUMLAR