Epic’in ‘MetaHuman’ıyla Gerçekçi 3D Karakterler Oluşturabilirsiniz

Epic Games, Unreal Engine tarafından desteklenen MetaHuman aracını duyurdu. Web tarayıcı tabanlı bu yazılım ile daha gerçekçi insan yüzleri yaratılabilecek.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Epic, MetaHuman ile video oyunları, filmler ve Tv işleri gibi formatlarda kullanılmak üzere gerçekçi hareket ve insan figürleri oluşturabilmeyi sağlıyor. Şirket, bu programın hareket yakalama ve animasyon teknikleriyle birlikte kullanılabileceğini vurguluyor.

Ürkütücü derecedeki bu gerçekçi insanlar, birkaç dakika içinde yaratılabilecek. Benzersiz kıyafet ve saç stilleri ile donatılan figürler, sonrasında bir prodüksiyonun ihtiyaçları doğrultusunda daha da özelleştirilebilecek. Model oluştururken gözler, saçlar ve vücutlar gibi özelliklerin ayrıldığını göreceksiniz. Bununla birlikte önceden tasarlanmış karakterlerle olası kombinasyonların dışında benzersiz bir karakter oluşturmak için harmanlama ve şekillendirme seçenekleriniz de olacak. Hem de bunları bir web tarayıcı üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Epic, tüm bu anlattıklarımızı görsel olarak tanıtmak adına Youtube videoları da yayınladı. Videolarda yeni üretilen karakterler konuşuyor ve kendilerinden MetaHuman olarak bahsediyor.

Şirketin dijital insan teknolojisi başkan yardımcısı Vladimir Mastilovic, en deneyimli sanatçıların dahi tek bir karakteri yaratmak için ne kadar çok ekipman kullandığının, önemli miktarda zaman ve çaba harcadığının altını çizdi. Gerçekten ikna edici gerçeklikte dijital insanlar tasarlamayı görev edindiklerini söyleyen Mastilovic, MetaHuman’ı tanıtmaktan heyecan duyduklarını dile getirdi. Bu program ile birlikte bir karakter üzerinde günler boyu çalışmaya gerek kalmadan işinizi birkaç dakika içinde bitirebileceksiniz. Hem de en küçük detayına kadar. 

Epic’in bu süper güçlendirilmiş video oyunları için karakter yaratma aracı, gerçek hayattaki hareketleri kolayca geçebilecek derecede gerçekçi görünen insanlar yapma yeteneğine sahip görünüyor. Elbette kesin bir yorumda bulunmak için şirket dışındaki kullanıcıların bu tarayıcı üzerinden neler yapabildiğine bakmak gerekecek. Bunun içinse yayınlanmasını beklemeliyiz. Çünkü henüz elimizde net bir tarih yok.

YORUMLAR