Facebook NFT Sektörüne Adım Atıyor

Facebook, kripto cüzdanının hazırlandığını ve NFT dünyasına dahil olacağını açıkladı.

facebook dijital cüzdan
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Facebook, kripto para cüzdanı Novi’nin geliştirme aşamasını tamamladıklarını ve NFT sektörüne adım atmaya hazır olduklarını söylüyor. Şirketin finans departmanı başkanı David Marcus, geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e bir röportaj verdi. Marcus röportajda, “Kesinlikle bu alana dahil olmanın birkaç yolunu arıyoruz çünkü bunu yapmak için gerçekten iyi bir konumda olduğumuzu düşünüyoruz. Novi gibi iyi bir kripto cüzdanınız olduğunda, tüketicilerin NFT’leri desteklemesine nasıl yardımcı olabileceğinizi de düşünmelisiniz.” dedi. 

Marcus, şirketin Novi dijital cüzdanını geliştiren dahili grup olan F2’ye ve Facebook Financial’a liderlik ediyor. Bu proje hakkında da konuşan direktör, cüzdanın NFT’leri tutmak için kullanılabileceğini söyledi: “Novi gibi iyi bir kripto cüzdanınız olduğunda, tüketicilerin NFT’leri desteklemesine nasıl yardımcı olacağınızı da düşünmelisiniz. Biz bunu kesinlikle düşünüyoruz.” Yine de Facebook’un ne tür NFT ile ilgili ürünler oluşturabileceği konusunda daha spesifik yanıtlar veremedi. 

: “Novi’yi Diem Olmadan Başlatmak Ancak ‘Son Çare’ Olabilir.”

Diem, Facebook’un kurduğu para biriminin ismi ve Marcus, Facebook’un Novi cüzdanını Diem olmadan başlatmayı “son çare olarak” düşüneceğini söyledi. Söz konusu dijital para biriminin ABD doları tarafından desteklenen sözde bir stabilcoin sunması planlanıyor, ancak ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil. Sosyal medya devinin planı, insanların Diem’i transfer etmek için Facebook’un cüzdanını kullanması. Bu şekilde maliyet ve sınır ötesine para gönderme süresi azaltılabilecek. Bu aşamada çekindikleri en büyük güç ise Çin ve onun hakimiyet alanı. 

YORUMLAR