Fairy’den Çeşme Limonu’na Destek

Ünlü hijyen markası Fairy, kokusunu emanet ettiği limonun yerli ürünlerinden Çeşme Limonu’nu kurtarmak için çalışmalara başladı.

boşa harcıma
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Fairy, Türkiye’nin en güzel limonlarından Çeşme Limonu’nu yok olma tehlikesinden kurtarmak için harekete geçti. Çeşme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile iş birliği yapan marka, Boşa Harcama projesiyle limon üreticilerine üretim, gübre ve pazarlama gibi temel desteklerde bulunacak. İki uçlu projenin hedefi Çeşme Limonu üretiminin yeniden artırılması. 

İş birliği neticesinde Çeşme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne yapılan bağışlar bölgedeki limon üreticilerine tarım desteği sağlanması için kullanılacak. Başlangıç hedefine göre 52 üreticinin Çeşme Limonu üretimine destek olunup mevcut 15 bin limon ağacı üreticisine gübre ve bakım desteği verilecek. Başarıya ulaşması halinde Çeşme Limonu, gelecek nesiller için de tadılabilir olacak. 

Proje yüzü olarak doğa belgeselcisi Güven İslamoğlu ile anlaşma sağlandı. Ünlü isim, Fairy’den Çeşme Limon Hikayeleri isimli belgeselini hazırladı. Fairy danışman şefi Gülhan Kara, projeye kendi Çeşme Limon’lu tarifleriyle de destek oldu. 

Fairy Türkiye’nin Youtube kanalında yer alan belgeseli ilgililer için haberimizin sonuna ekliyoruz. 

YORUMLAR