Faizsiz Finansal Ürünleri Listeleyen Girişim: Faizsiz Teklif

Katılım bankalarının faizsiz finansal ürünleri tekliflendiren ve finansman arayan potansiyel müşterilere sunan Faizsiz Teklif 2021 Mart ayında hayata geçirildi.

faizsiz teklif girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Faizsiz sigortacılık ve katılım bankalarının müşterilerine sundukları faizsiz finansal ürünlere erişimin kolay hale gelmesini sağlamak ve satışlarına aracılık edebilmek hedefiyle kurulan Faizsiz Teklif, 2021 yılının Mart ayından beri hizmet veriyor.

faizsiz teklif

Faizsiz finansal ürünler arasında yer alan konut, taşıt ve ihtiyaç finansmanlarını tekliflendiren ve finansman arayanlara sonuç tabloları sunan Faizsiz Teklif ilerleyen süreçlerde sigorta ve tasarruf finansmanı şirketlerinin finansal ürünlerini de tekliflendirmek istiyor.

Tüketicilere faizsiz finansal ürünlerden meydana gelen teklifleri tek bir çatı altında sunmayı hedefleyen girişim, şu an 5 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Ortalama 4 ay içerisinde geliştirilen Faizsiz Teklif kısa süredir yayında ve birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Henüz Beta Aşamasında

Beta aşamasında olan girişim son derece basit bir kullanım mantığına sahip. Platformu kullanabilmek için ilk olarak finansman türünü belirlemelisiniz. Konut, taşıt ve ihtiyaç finansmanı seçenekleri arasından tercihinizi yaptıktan sonra finansman tutarını ekleyerek vade seçeneklerini de belirleyebiliyorsunuz.

İşlemleri tamamladıktan sonra Faizsiz Teklif, otomatik olarak sizlere uygun seçenekleri gösteriyor. Faizsiz finansal çözümlere odaklanarak rakiplerin bir adım önüne geçmek isteyen girişim, şu ana kadar herhangi bir yatırım almamış durumda.

Finansal kuruluşlara lead satışı ve reklam gösterimleri ile geliri elde edecek olan girişim, 2025 yılında sektörü olarak hedeflenmiş %15’lik payı elde edebilmek için katkı vermeye devam ediyor.

YORUMLAR