Alman Market Teslimatı Uygulaması Flink, 240 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Berlin merkezli market teslimatı şirketi Flink, A Serisi finansman turunda 240 milyon dolar topladı.

hızlı market yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Getir’in son yatırım haberini takip eden bir diğer hızlı market finansman desteği ise Alman rakip Flink’ten geldi. Almanya, Berlin merkezli, talep üzerine bakkal teslimatı girişimi olan Flink, Seri A finansmanında 240 milyon dolar topladı. Yatırım turunun liderliğini Prosus, Bond Capital ve Mubadala yaptı. Şirket, fonları operasyonlarını ve iş erişimini genişletmeye devam etmek için kullanmayı planlıyor.

Yakın zamanda Almanya’nın en büyük süpermarket zincirlerinden biri olan REWE Group ile de bir ortaklık anlaşması yapan girişim,  gıda dağıtım sektöründe hızlı bir yükselme yaşıyor. REWE ile yapılan iş birliği, Flink’in ürün yelpazesinde doğrudan bir karşılık buldu ve ürünler eş zamanlı olarak genişletildi.

flink yatırım turu

CEO Oliver Merkel, Julian Dames ve Christoph Cordes tarafından yönetilen Flink, müşterilere 10 dakika içinde teslim edilecek 2.000’den fazla ürün seçeneği sunan bir çevrimiçi market alışveriş hizmetidir.  Şu anda 18 şehirde 50’den fazla merkeze sahip ve doğrudan üç milyondan fazla müşteriye ulaşıyor. 

Hızlı marker girişimleri dünya çapında büyük ivme kazandı. Yatırımcıların yönü de hızlı bir şekilde bu tarafa döndü. Berlin merkezli Goriller , Mart ayında 290 milyon dolarlık B Serisi ile unicorn girişim statüsüne ulaştı.  ABD merkezli GoPuff , yine Mart ayındaki son finansman turunun ardından 8.9 milyar dolarlık bir değerleme elde etti. Türkiye’nin iki heceli market girişimi Getir de benzer şekilde 2021 Mart’ındaki 300 milyon dolarlık yatırım fonuyla birlikte unicorn olmuştu. 

YORUMLAR