Gayrimenkul Girişimi Flyhomes 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı

ABD merkezli, uçtan uca ev satın alma modelinin pazar lideri Flyhomes, C serisi finansman turundan 150 milyon dolarlık yatırımla döndü.

flyhomes yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Gayrimenkul sektörünün öncü girişimlerinden Flyhomes, aracı kurumdan ipoteğe kadar ev satın alma sürecinin her adımını tek bir kusursuz deneyimde birleştirip müşterilerinin daha hızlı ve daha az parayla kazanmalarına yardımcı olmak için finansal ürünlerde yenilikler yapıyor. Tur, risk sermayesi şirketleri Norwest Venture Partners ve Battery Ventures tarafından ortaklaşa yönetildi ve Fifth Wall, Camber Creek, Balyasny Asset Management, Zillow’un kurucu ortağı Spencer Rascoff ve mevcut yatırımcılar Andreessen Horowitz ve Canvas Partners’ın ek katılımıyla gerçekleşti.

Şirket, yeni yatırımı büyümelerini hızlandırmak ve varlık alanlarını genişletmek için kullanmayı planlıyor. Bu amaçla, Hindistan operasyonlarını ölçeklendirmek ve ekip büyüklüğünü Hindistan’da 150’den 450 üyeye çıkarmak istiyor. Yaptıkları açıklamada mühendislik, ürün analitik, aracılık, ipotek işlemleri ve pazarlama departmanında iş alımı yapacaklarını belirttiler:

Flyhomes kurucuları Tushar Garg ve Stephen Lane

 “Hindistan, başladığımızdan beri stratejik ortağımız oldu ve birden fazla yönden kolaylaştırıcı oldu. Ülke ve yeteneği, Flyhomes’in küresel düzeyde başarısında etkili olmuştur. Genişleme stratejisinin bir parçası olarak, ekibimizin büyüklüğünü üç katına çıkarmak ve girişimci ruha sahip mühendisler, ürün yöneticileri, büyüme korsanları ve iş zekası analistlerini işe almaya odaklanmak istiyoruz”

Flyhomes, 2016 yılında faaliyete geçtiğinden bu yana 2,5 milyar dolardan fazla ev satın aldı ve sattı. Satıcıların mevcut evlerini satmadan önce bir sonraki evlerini satın almalarını ve taşınmalarını sağlayarak iki kez taşınma, çift ipotek alma veya ev gösterileri yapma zorluğunu ortadan kaldırır. Şirketin yenilikçi finansal ürünlerini kullanarak ev satın alanların kazanma olasılığı, geleneksel acentelerle çalışmaktan dört kat daha fazla ve zamanın yarısından fazlasında en yüksek teklifi veren olmadan kazanıyorlar. Ayrıca, bir Flyhomes alıcısı bir işlemden vazgeçmek zorunda kalırsa, platform evi satın alarak satıcı için belirsizliği ortadan kaldırıyor. 

YORUMLAR