Galatasaray, Türkiye’nin İlk NFT Koleksiyonunu Satışa Sunuyor

Galatasaray, dijital sanat sektörüne giriş yapıyor. Tarihinin önemli olaylarını temsil edecek koleksiyon ürünlerini 1 Ekim’de satışa sunacak.

galatasaray nft
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Galatasaray’ın resmi blogundan yaptığı duyuruya göre Türkiye’nin dört yıldızlı tek takımı bir ilke daha imza atarak ülkenin ilk NFT koleksiyonunu satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Böylece dünyada da ilkler arasına giriyor. Takımın kurucusu ve bir numaralı üyesi Ali Sami Yen’in koleksiyonu ile başlanacak müzayede 1 Ekim’de halka arz edilecek. 

Ali Sami Yen’e dair ilk koleksiyonu sezonun devamında önemli olayları konu alan altı dizi ile devam edecek. Galatasaray Spor Kulübünün tarihine damga vuran olayların, kupaların ve diğer başarıların konu edileceği koleksiyonluk NFT’lerin yoğun bir ilgi ile karşılaşacağı düşünülmekle birlikte dijital ürünlerin listelenmesi merakla bekleniyor.

Taraftarların ilgisine sunulan NFT’lerin gelirleri doğrudan kulübe aktarılacağı için bu yeni yolun diğer takımlara da örnek olacaktır. 

Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu

İlk NFT koleksiyonunun başlığı Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu olacak. Legendary, Mythical ve Iconic bölümlerinden oluşan bütünde eserlerin arkasında ilgili görsel ile özel video içeriği yer alacak. Ürünlerin değeri ise nadirlik durumuna bağlı olarak çeşitlenecek. 3 bölümün sunuluş tarihleri şöyle:

Legendary: 1 Ekim 2021

Mythical: 8 Ekim 2021

Iconic: 15 Ekim 2021

Galatasaray Spor Kulübü, Twitter’da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlklerin ve enlerin kulübü Galatasaray’dan yine bir ilk: Türkiye’nin ilk spor kulübü NFT koleksiyonunu taraftarlarımıza sunuyoruz.”

Her NFT, Galatasaray ve Shirtum‘un web sitesindeki özel açılış sayfasından görülebilecek.

YORUMLAR