Garanti BBVA, Uzaktan Müşteri Olma Teknolojisini Uygulamaya Başlıyor

Temassız müşteri deneyimi teknolojisi Garanti Bankası’nda kullanılmaya başlandı.

temassız banka işlemleri
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pandemi, bir kez daha şunu gösterdi: İhtiyaçlar icatları doğurur. Garanti Bankası’nın kullanıma soktuğu uzaktan müşteri deneyimi, bir icat olmasa da yeni ihtiyaçların  hızlandırdığı teknolojilerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Banka, başrolünde Fatih Artman’ın oynadığı tanıtım reklamında sektörde yeni bir dönemin açıldığını müjdeliyor. Halihazırda müşteri temsilciliği dijital olarak devam ettirilse de bu konuda profesyonelleşip yüz yüzeymiş hissi verileceği bekleniyor.

Reklam filminde, nişanlısı Neşe’nin eniştesinin gözüne girmek isteyen Murat’ın, bunu Garanti BBVA’nın yeni temassız müşteri hizmetini anlatarak başarır. Hizmetten faydalanmak için Garanti BBVA’nın mobil uygulamasını telefonunuza indirerek işe başlayabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi de uygulamaya işledikten sonra kimliğinizi okutarak bankadan görüntülü destek alabilirsiniz.

Pazarlama ve reklamcılık ajansı Alametifarika’nın hazırladığı reklam filminde Fatih Artman’ın partneri olarak Leyla Feral’i görüyoruz. Enişte rolünde ise ünlü tiyatro oyuncusu Cemal Kadri Kınoğlu yer alıyor. 

YORUMLAR