Getir 128 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Aldı

En rekabetçi sipariş uygulamalarından biri olan Getir, geçen yıl aldığı 38 milyon dolarlık yatırımın ardından, ikinci yatırım turunu 128 milyon dolarla tamamladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre Silikon Vadisi'nden gelen yatırım devam ettirildi.

Getir 128 milyon dolarlık Yeni yatırım aldı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Silikon Vadisi’nin önde gelen yatırımcılarından birisi olan Michael Moritz, Crankstart aracılığıyla geçen yıl gerçekleştirdiği yatırımı bu yıl da devam ettirerek önemli bir adım attı. Ayrıca, Brezilya merkezli Base Partners ve yerli yatırımcılardan Revo bu turda yer aldılar.

Buna ek olarak Türkiye’den Fiba ve Esas Holding ile yurt dışından New York merkezli Tiger Global, Silikon Vadisi’nden Goodwater Capital, Getir’in yeni yatırımcıları oldular. Bu ilgi doğrultusunda Getir değerini 850 milyon dolara çıkarmış oldu.

5.5 yılda yaklaşık 850 milyon dolar değerleme

Getir tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen kurucu Nazım Salur, Getir’i 2015 yılında dünyada bir olarak hayata geçirerek yeni bir pazar oluşturduklarını ifade etti ve düşüncelerine şunları ekleyerek devam etti:

“Bugün Türkiye’nin 18 şehrinde 1.500 ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcılara ulaştırıyoruz. Bunun yanı sıra GetirYemek, GetirBüyük ve GetirSu ile hizmet çeşitliliğimizi artırdık.

128 milyon dolar yatırım aldığımız bu turda, mevcut yatırımcılarımız Getir’in potansiyeline inanarak ek yatırım yaptı ve yeni yatırımcılar aramıza katıldı. Sadece 5,5 yılda yaklaşık 850 milyon dolar değerlemeye ulaştık. Getir’in kurulduğunda dünyada bir ilk olması ve bu fikri geliştirerek bugünlere taşımamız, bu değerlemeye ulaşmamızda en önemli etken oldu.”

Diğer taraftan gelen talepler üzerine bu turda Getir çalışanlarına yatırımcı olma imkanı sunuldu. 250’den fazla Getir çalışanı kendi birikimlerini kullanarak Getir’e ortak oldular. Getir, yeni yatırımlar doğrultusunda yurt içinde ve yurt dışında operasyon ağını genişletmeyi hedefliyor.

YORUMLAR