Getir, 300 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Getir, Ocak 2021’deki değerini katladı ve bu kez 300 milyon dolar yatırım aldı!

değeri 850 milyon'dan 2,6 milyara çıktı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

BiTaksi’nin de kurucusu Nazım Salur tarafından Serkan Borançlı ve Tuncay Tüfek ile birlikte 2015 yılında İstanbul’da kurulan hızlı market girişimi Getir, bu kez gerçekten büyük bir yatırım aldı. E-girişim’den Hilmi Öğütçü’nün haberine göre yeni yatırım, 2,6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar. 

Getir, 2021’in Ocak ayında 128 milyon dolarlık bir yatırım almış ve faaliyetlerini olabilecek en geniş sınırlara genişletmeye başlamıştı. Covid 19 salgının yayılmasıyla yılın ilk çeyreğinde tüketicilerin evlere kapanmasıyla yerelde gördüğü talep arttığı için önce Türkiye’nin tüm illerinde hizmete başlamıştı. Bu ilk başarısının ardından daha önce de dile getirdikleri yurt dışı planlarını hayata geçirmenin zamanı gelmişti

“Getir Diye Yazılır, Getir Diye Okunur.”

2Getir 2,6 milyar dolar değerinde

Bu yılın başında Londra ile başlayan yurt dışı macerasına yakın zamanda Paris, Brüksel, Sao Paulo ve New Mexico’da da devam edecek. Tüm bu gelişmelerin ardından gelen yeni yatırım haberi, şirketin son değerleme haberlerindeki iki ay öncesine kadar 850 milyon olduğu düşünüldüğünde çok açık bir öneme sahip.

YORUMLAR