Getir, ABD Pazarına Açılıyor

Türkiye’nin son unicorn girişimlerinden Getir, yurt dışı atılımlarını ABD ile devam ettiriyor.

getir abd girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2020’de sürekli bir yükseliş ivmesi yakalayan hızlı market girişimi Getir, dört büyük Avrupa ülkesi İngiltere, Hollanda, Almanya ve Fransa’nın ardından bu kez yılın hedefleri arasında olan bir  diğer ülkeye hatta kıtaya giriş yapıyor. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde de hizmet vermeye başlayacak. Bunun için LinkedIn üzerinden ABD Ülke Müdürü alımına dair iş ilanı dahi verdi. 

Getir, yeni yatırım turunu tamamlamak üzereyken bu yeni adımı onu nihayetinde ulaşmak istediği yere getirecek gibi görünüyor. Şirket, New York borsasına açılmak için durmadan çalışıyor. Yatırım turları bu sebeple büyük önem taşıyor ki Getir, bu alanın en önemli isimlerinden Sequoia Capital ve Tiger Global’ın desteğini aldığı için güvenli adımlar atıyor. 

Hızlı market girişimleri özellikle pandemi ile birlikte hem tercih hem de yatırım anlamında ilk sıraya oturdu diyebiliriz. Türkiye’de bu alanda en çok kazanç sağlayan şirket Getir olurken PitchBook’a göre, girişim destekli market teslimat firmaları Avrupa’da bu yıl 1.56 milyar dolarlık bir artış sağladı ve 2020′de sektöre akan 687 milyon doları kolayca aştı. 

YORUMLAR