Getir, Amsterdam’da Hizmete Başladı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen hızlı market servisi getir, Londra’dan sonra Amsterdam’da hizmete başladı.

getir amsterdam pazarında
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Getir, yurt dışı açılımını dinamik bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Kısa süre önce aldığı son yatırımla unicorn olan şirket, Amsterdam’da hizmete başladığını duyurdu. Hizmet yelpazesi bin süpermarket ürününden oluşuyor. Getir’in en büyük küresel rakiplerinden Almanya merkezli Gorillas da Hollanda’da teslimat hizmeti vermeye başlamıştı. Nazım Salur, Hollanda’ya açılmaları ile ilgili konuşurken bu ticaret ve inovasyon ülkesinin onlar için öncelikli olduğunu açıklamıştı. Çünkü Hollandalılar da birçok anlamda öncü ve işlerini olabilecek en yenilikçi şekilde yapıyor. 

Kurucu ortak Tuncay Tütek, duyurunun ardından şöyle bir açıklama yaptı: “Getir’i kurarken hayal ettiğimiz yurt dışında Getir adıyla faaliyet gösterme hedefimizi, dört ay önce Londra’da hizmete başlayarak gerçekleştirdik. Büyük ilgiyle karşılandığımız Londra’nın ardından Kıta Avrupası’ndaki ilk durağımız ise önemli ticari merkezlerden biri olan Amsterdam oldu. İngiltere’de olduğu gibi Hollanda’da da bu iki heceli Türkçe kelimeyi sevdireceğimize inanıyoruz.

Şu an için Amsterdam’ın belli bölgelerinde aktif olan markanın büyük, küresel hedeflerinin bir sonraki konumu Berlin ve Paris olacak. Şimdilik uzak hedef ise ABD’ye açılmak. 

YORUMLAR