GetirÇarşı ile Mahalle Esnafı da Çevrim İçi Ticarete Katılıyor

Getir, bu kez mahallenizdeki esnaftan alışveriş yapmanıza olanak tanıyor.

eticarette esnafa imkan
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Getir, son dönemin parlayan e-ticaret girişimlerinin başında yer alıyor. Covid-19’un herkesi eve kapanmaya zorlamasıyla hızlı market ve yemek hizmetiyle 81 ilde hizmet vermeye başladı. 2021’in başında yurt dışına açıldıktan sonra aldığı son yatırımla Türkiye’nin yeni “unicorn” girişimi haline geldi. Yıla yüksek bir dinamizm ile başlayan uygulama bu kez GetirÇarşı’yı duyurdu. Yeni Çarşı hizmeti ile birlikte çevrenizdeki kasap, manav, fırın ve marketlerden alışveriş yapabileceksiniz. Bildiğiniz gibi şimdiye kadar yalnızca kendi deposundaki ürünlerin teslimatını yapıyordu. Artık esnafın ürünleri de dolaşıma girmiş olacak. Böylece hem depoda ürün bulunmama gibi aksaklıklara bir alternatif yaratılmış hem de esnafa destek olunmuş olacak. 

İlk etapta 300 kişilik bir ekiple hizmete giren Çarşı hizmeti, mahalle kültürünü geliştirmeyi hedefliyor. Hizmet ve işleyiş geliştirildikçe yine tüm illerde ulaşılabilir hale getirilecektir. Başlangıç için gelen bilgilere göre kendi kuryesi olan esnaftan 30 Haziran 2021 tarihine kadar herhangi bir komisyon kesilmeyecek. 

Eğer bir işletmeniz varsa siz de GetirÇarşı’ya kaydolabilirsiniz. Bunun için Getir uygulamasındaki linki kullanıp kolay başvuru formunu doldurabilirsiniz. Veya buraya tıklayarak forma hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Sadece gıda üzerine çalışıyor olmanıza gerek yok. Manav, kasap, yufkacı, fırın, balıkçı ve pastane gibi dükkanların yanında kırtasiye, züccaciye, kitabevleri, çiçekçi, nalbur ve de aktar gibi işletmeler de sisteme dahil olabiliyor.

Getir’in Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, “ GetirYemek hizmetimizde edindiğimiz tecrübeyle, işletmeler için nakit akışının önemini son derece iyi biliyoruz. Bu nedenle, GetirÇarşı’da da GetirYemek’te olduğu gibi ilk günden itibaren işletmecilerimizin kazançları, ertesi gün hesaplarına yatacak.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR