Getir, Galatasaray’ın Yeni Sponsoru Oldu

Getir, Galatasaray ile sponsorluk anlaşması yaptı. İmza töreni 10 Ağustos 2021’de gerçekleştirildi.

getir sponsorluk
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Türkiye’nin öncü hızlı market girişimi Getir, ülkemizin en önemli spor kulüplerinden Galatasaray’ın yeni sponsoru oldu. İmza töreni, Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ali Polat Bengiserp’in ve Getir’in Kurucu Ortağı Tuncay Tütek’in katılımıyla bugün saat 11.00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Getir, geçtiğimiz hafta dünya futbolunun önemli takımlarından Tottenham’a sponsor olduğunu açıklamıştı. Çok kanallı pazarlamasını sponsorlukta da yurt içi ve yurt dışında yürütecek olan girişim, Türkiye’deki hamlesini Galatasaray’dan yana kullandı. Forma kol sponsorluğu üzerine kurulan anlaşma, Galatasaray’ın 2021-22 sezonu formalarında yerini alacak. 

Ali Polat Bengiserp’in, imza töreninde verdiği demeç şu şekilde:

“Bugün burada yeni ve çok özel bir işbirliğini sizlerle paylaşmak adına bir araya geldik. 5.5-6 senedir var olan ve son 2.5-3 senede çok önemli gelişme gösteren, hizmet ağını uluslararası pazarlara taşıyabilen Getir Perakende Lojistik A.Ş. firması ile 2021-22 sezonunda geçerli olacak Galatasaray forma kol sponsorluğu anlaşmasını sizlerle birlikte imzalayacağız. Biz Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi olarak sponsorlarımızı sadece belli süre maddi destek veren kuruluşlar olarak görmüyoruz. Bizim yönetimimizdeki paydaşlarımız olarak görüyoruz. Dünyada en çok tanınan Türk spor forması üzerinde yer almak umarım Getir markasına da ulusal ve uluslararası alanlarda da ciddi değer katacaktır. Getir ile yeni projeler üretmeyi de heyecanla beklemekteyiz. İşbirliğimiz umarım sadece formadaki bugün imzalanacak sponsorlukla kalmayacak.” 

Kurucu Ortak Tuncay Tütek ise marka hedeflerinden bahsederken Galatasaray iş birliği dolayısıyla yaşadıkları mutluluğun altını çizdi:

“Getir’i biz 2015 yılında dünyada bir ilk olarak kurduk. Ortalama 10 dakikada süpermarket ürünlerini insanlara ulaştıran bir hizmet. Bizim sattığımız ürünler her yerde var ama bizim sattığımız şey zaman. Biz aslında bir teknoloji şirketiyiz. Polat başkanımın dediği gibi son 2-3 yılda gaza bastık. Bu yılın başında İngiltere’yi açtık. Sırasıyla Hollanda, Almanya ve Fransa geldi. İtalya ve İspanya’da da faaliyet gösteren bir şirket satın aldık. Getir, çok yakında 7 ülkede hizmet veren bir şirket haline gelecek. Sene sonunda da inşallah ABD’de hizmet veren bir şirket olmayı hedefliyoruz. Bir Türkçe firma ‘Getir’ olarak gittik buralara. Spor da toplumları birleştiren, kucak açan bir dal. Futbol da çok heyecanlı bir ana dal. Futbola bizim son birkaç yıldır yatırımlarımız başladı. Burada Galatasaray’ın özel bir yeri var. Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri. Avrupa’da çok ciddi başarılara imza atmış, Türk bayrağını orada dalgalandırmış bir kulübümüz. Galatasaray ile işbirliğine gitmek bize ayrıca gurur veriyor. 2021-22’de Galatasaray’ın forma kol sponsoru olduk. Yeni sezonun Galatasaray’a ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Bu birlikteliğimizin de artarak devam etmesini diliyorum.”

YORUMLAR