Getir’in İnternet Sitesi Hizmete Açıldı

Hızlı teslimat şirketi Getir, internet sitesi üzerinden de hizmet vermeye başladı.

getir internet sitesi açıldı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pandemi dönemini hızlı market girişimi için en karlı şekilde kullanan Getir, uzun bir giriş sürecinin ardından web sitesini siparişe açtı. Sitede yer alan hizmetler, mobil ile eşleşiyor. Herhangi bir eksiklik veya özel hizmet durumu söz konusu değil. Resmi Twitter hesabından yapılan duyuru ile kullanıcılar, web sitesine davet edildi.

150 Milyon Dolarlık Ek Gelir

Hızlı market sisteminin dünyadaki ilk temsilcisi olan yerli girişim Getir, Bloomberg’in 13 Eylül Pazartesi sunduğu rapora göre mevcut yatırımcılarından birinden 150 milyon dolar ek fon sağladı.  Bu yeni gelir ile şirketin bu yıl aldığı yatırımların toplamı 1,1, milyar doları aştı. 

Getir’in değerlemesi, en son yatırım turunda neredeyse üç katına çıkarak 7.56 milyar dolara ulaşmıştı. Şirket, yatırımlarını dünyaya açılmak için kullanıyor. Bunun somut  örneklerini 2021 boyunca haberleştirdik. Londra ile başlayan yurt dışı macerası Amsterdam, Paris ve Berlin ile devam etti. Şu anda İngiltere’nin Londra dışında 6 şehrinde daha faaliyet gösteriyor. İspanya-Madrid faaliyeti ise bu hafta başlayacak. Şirket, yıl sonunda kadar Amerika kıtasına ve ana karanın en güçlü devleti ABD’ye açılmayı hedefliyor. 

Getir’in Son Yatırımları

Getir, İspanyol dağıtım girişimi BLOK‘u açıklanmayan bir bedelle satın almıştı. Yakın zaman önce yerli otomobil paylaşım platformu Moov‘un çoğunluk hissesini en az 16 milyon dolara satın aldı. Şirket ayrıca n11.com’a da yatırım yaparak hissedar olmak istiyor. 

Küresel hızlı market pazarının 2024’te %25 büyüyerek 663 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu da Getir benzeri hizmet sunan girişimlerin mutlaka artacağının sinyali olarak okunuyor. 

YORUMLAR