Hızlı Market Girişimi Getir, İspanya’da!

Dünyanın ilk hızlı market girişimi Getir, Avrupa açılımını İspanya ile devam sürdürüyor.

getir ispanya faaliyeti
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Hızlı market teslimatı girişimi Getir, Madrid ve Barselona’da hizmet vermeye başladı. Binden fazla ürün yelpazesiyle 10 dakikada teslimat vaadi sunan girişim, önümüzdeki aylarda İspanya’nın diğer şehirlerinde de faaliyet göstermeye başlayacak. 

Şirket, yerel pazara dair araştırmalarını önceden yaparak ülkenin yerli start-up’ı BLOK’u temmuz ayında satın almıştı. İspanya pazarına 13’ü Madrid’de 6’sı Barselona’da olmak üzere 19 depo ile giriş yapan Getir, piyasanın yükselen aktörü olmaya devam edecek gibi görünüyor. 

Özel olarak tasarlanmış elektrikli bisiklet ve scooter’larla donatılan kuryeler, gece – gündüz, dakikalar içinde geniş bir ürün yelpazesinde hizmet verecek. Getir’in kurucusu Nazım Salur, İspanya’nın genişlemek için doğal bir durak olduğunu ve halkın kaliteli hizmet ile yenilikçi teknolojiye itibar göstereceğini düşünüyor. 

Getir İspanya Genel Müdürü Hunab Moreno, “Saygıya dayalı bir şirket kültürüne sahip olmaktan gurur duyuyoruz” diyerek, “Kültürümüzün birlikte çalışmak ve büyümekten ibaret olduğu için insanlarımıza bakma şeklimiz hizmet düzeyimizle sonuçlanıyor.” açıklamasında bulundu. 


2015 yılında ultra hızlı online alışverişin öncü firması olarak İstanbul’da doğan Getir, son yıllarda büyümesini hızla artırdı. 2021’de Londra, Amsterdam, Berlin ve Paris’teki lansmanının ardından şimdi de İspanya’yı haritasına ekliyor.  Şirket, Avrupa’daki hızlı büyümesinin ardından yıl sonunda Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki lansmanını hazırlamayı hedefliyor. 2021 sonunda  Türkiye dahil 9 ülkede bulunacak olan unicorn, sektörde referans marka olarak yerini sağlamlaştırıyor.

YORUMLAR