Getir, Araç Kiralama Girişimi MOOV’un % 75 Hissesini Satın Aldı

Teknoloji şirketleri arasındaki ünlü isimlerden Getir, MOOV'u yeni satın alımları arasına ekledi.

getir, moov
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Son dönemde aldığı yeni yatırımlar ve satın alımlarıyla gündeme gelen yerli isim Getir KAP’ta bulunan bilgiye göre MOOV platformunun %75’lik hisselerini satın alıyor. Anadolu Grubu tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) için yapılan açıklamalar içerisinde ‘’MOOV’un sermayesini temsil edebilen payların %75’lik kısmının Getir’e satılmasına yönelik işlemler tamamlanmıştır. Taraf ile pay devrine ilişkin olan finansal, hukuki ve vergisel incelemeler sözleşmelerin de imzalanmasına sağlamıştır.’’ ifadelerine yer verildi.

getir

Açıklamaların devamında ise bu kapsamda pay devir işlemlerinin gerektirebileceği özel izinler için resmi kuruluş ön başvurularının da yapılmasına karar verildiği söylendi. Tarafların sağladığı mutabakata göre MOOV sermayesini temsil eden payların %75’lik kısmının devir bedeli, 16 milyon dolar tutar üzerine hesaplandığı söylendi.

Global Faaliyetleri Başlatılıyor

Açıklamalarda, Çelik Motor Ticaret A.Ş. bünyesinde saat bazlı araç kiralama faaliyeti sunan MOOV’un kayıtlı değerleri ile ve kısmi bölünme yolu ile Çelik Motor Ticaret A.Ş’nin %100 bağlı ortaklığının yeni kurulan MOOV’a devredildiği söylendi.

Bu sene Londra, Berlin, Paris ve Amsterdam bölgelerinde faaliyete geçirilen Getir, Güney Avrupa pazarında hizmet sunan Blok uygulamasının da tamamını satın almıştı. Blok’un süren hizmetleri artık Getir ismi devam edecek. Roma ve Lizbon kısımlarında ise ilerleyen günlerde kullanıcılar ile buluşacak.

YORUMLAR