Getir, İki Avrupa Başkentinde Daha Hizmet Vermeye Başladı

Getir, 16 Haziran'da Almanya'nın başkenti Berlin'de ve 21 Haziran'da Fransa'nın başkenti Paris'te faaliyete başladı.

getir avrupa faaliyetleri
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

İstanbul merkezli hızlı market girişimi Getir, Londra ve Amsterdam’dan sonra Berlin ve Paris’te de hizmet vermeye başladı. Aynı anda 4 Avrupa başkentinde adından söz ettirmeye başlayan şirket yurt dışı faaliyetlerini Amerika’ya taşıyarak büyütmek istiyor. Şirketin başkentlerde faaliyete başlamasının önemli sebeplerinden biri, müşterilerin güvenini kazanmak.

Aldığı son yatırımla birlikte değerini 7,5 milyon dolara yükselten Getir, şimdi kendisini Paris ve Berlin’de kanıtlamayı hedefliyor. Şu anda en büyük rakipleri  Almanya için Goriller ve Fransa için Cajoo olarak görülüyor. İki ülkede de 10 dakikada teslimat sözü veren marka bin kadar ürünü, tüketicilerin hizmetine sunuyor. 

Nazım Salur, Paris’teki faaliyetlerinde 1 milyondan fazla kişiye teslimat yapmak için 5 depoya sahip olduklarını söyledi. Artan müşteri sayısı ile birlikte depo sayılarını artıracaklarının altını çizen kurucu, en fazla bir buçuk yıl içinde tüm metropolü kapsamak istediklerini sözlerine ekledi. 

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek yeni adımla ilgili,  “6 ay gibi kısa sürede 4 önemli Avrupa ülkesinde faaliyete başladık. Çok kısa zamanda Berlinlileri ve Parislileri Getir rahatlığı ile tanıştıracağımıza ve sokakları Getir moru ile renklendireceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir