GetirÇarşı Açıldı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen e-ticaret girişimi Getir, esnafı da kendi ekosistemine dahil ettiği GetirÇarşı’yı kullanıma sundu.

küçük esnaf e-ticaret entegresi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2020’de yakaladığı büyüme ivmesini bu yıl da devam ettiren Getir, aldığı yatırımlarla unicorn girişim unvanını almıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise uygulamanın kullanıcılarına, kendi semtlerindeki esnaftan alışveriş yapabilme imkanı sunan GetirÇarşı özelliklerini duyurmuştu. Duyuruyla eş zamanlı olarak esnaf başvurularını da açan şirket, bu hafta itibarıyla hazırlıklarını tamamlayıp hizmete başladı.

Getir uygulamasının içinde GetirYemek ve GetirSu gibi ayrı bir sekme olan GetirÇarşı ile yakın çevrenizdeki kasap, manav, kırtasiye gibi işletmelerden alışveriş yapabilirsiniz. Böylece hem bildik fiyatlarla hem de kaliteyle evinizin ihtiyaçlarını birkaç tuşlamayla temin edebilirsiniz. 

Bu yeni atılım müşterilere güven sağlamakla kalmayıp Covid-19 pandemisi sebebiyle zor zamanlar geçiren esnafa da destek olacak. Kendi kuryesi olan esnaftan 30 Haziran tarihine kadar herhangi bir komisyon alınmayacak. Ayrıca GetirYemek’te olduğu gibi burada da ilk günden itibaren işletmecilerin kazançları hemen ertesi gün hesaplarına yatırılacak. 

Getir’in bu adımı hem kendi platformu hem de Türkiye’nin e-ticarete entegre olması açısından önemli bir adım oldu. İlerleyen zamanda bunun somut sonuçlarını farklı raporlarda görmüş oluruz. 

YORUMLAR