Haftanın Gündemi: 6-12 Eylül

6-12 Eylül haftasının girişimcilikle ilgili gündem maddelerini sizin için derledik. Dilerseniz hemen içeriğimize geçelim.

teknoloji girişim haberleri
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

6-12 Eylül haftasının girişimcilikle ilgili gündem maddelerini sizin için derledik. Dilerseniz hemen içeriğimize geçelim.

berlin brands group

E-Ticaret Girişimlerini Satın Alarak Büyüyen Berlin Brands Group, Son Yatırım Turu ile Unicorn Oldu

Peter Chaljawski tarafından Berlin’de kurulan Berlin Brands Group satın aldığı markalar için ürün geliştirme, konsept ve tasarım gibi alanlarda hizmet veriyor. Şirket, daha fazla şirket satın alabilmek için yararlanabileceği hem öz sermaye hem de borçtan meydana gelen 700 milyon dolar yatırım aldığı ortaya çıktı.

apple, ios

Apple, Kişiselleştirilmiş Reklamlar için Pop-Up Yayınladı

Teknolojinin dev isimleri arasındaki Apple, kişiselleştirilmiş reklamları istemeyenler için yeni bir pop-up özelliğini hayata geçirdi.

Sodexo dijital ödeme raporu

Z Kuşağı, Dijital Ödemede Lider

Yemek kartı sektörünün lider ismi Sodexo, son araştırması ile dijitalleşmeye en hızlı uyum sağlayanların Z kuşağı olduğunu ortaya koydu.

boyner çevre dostu mağaza

Boyner’den Yeni Mağazacılık Konsepti: Boyner Cadde

Boyner, Erenköy’de yeni mağazasını açtı. Elektrik panelleriyle enerji üreten yeni nesil mağazanın trend olacağı düşünülüyor.

twitter kripto para bahşiş

Twitter Diğer Kullanıcılara Bitcoin ile Destek Vermenize İzin Verecek

Twitter’da birkaç ay boyunca kullanılabilen bahşiş sistemi, kullanıcıların favori hesaplarına Bitcoin ve Ethereum bağışlamasına izin verecek.

iş bankası girişim

İş Bankası’ndan Dikkat Çeken Bir Sürdürülebilirlik Projesi: “Geleceğe Orman”

Türkiye İş Bankası İşCep uygulaması üzerinden kullanıcıların çevreye duyarlı bankacılık işlemlerini yapabilmesini ve karbon puan kazanabilmesini sağlayacak.

olio yatırım

Yemek Paylaşım Uygulaması OLIO, 43 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Londra çıkışlı yemek paylaşma uygulaması OLIO, VNV Global’in üstlendiği B Serisi yatırım turundan 43 milyon dolar yatırım alarak ayrıldı.

seo platformu botify yatırım

SEO Platformu Botify, 55 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Markalara Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti veren Fransız start-up Botify, son yatırım turunda 55 milyon dolar topladı.

whatsapp son görülme

WhatsApp, “Son Görülmenizi” Belirli Kişilerden Gizlemenize İzin Verecek

WhatsApp, yıllar önce tanıttığı eski bir gizlilik ayarını yeniden gündemine getirdi.  Eğer testten geçerse “Son görülmenizi” herkesten gizlemenin yanında yalnızca belirli kişiler için görünür hale getirebileceksiniz. 

duracell migros iş birliği

Duracell ve Migros’tan Sürdürülebilir Dünya için Ortak Proje: Piller Beyaz Bastona

DönüştürülecekMigros, pil üreticisi Duracell ile yeni bir projeye başlıyor. Bu proje ile 31 Aralık 2021’e dek Migros geri dönüşüm kutularına atılan piller görme engelli insanlara ulaştırılmak üzere beyaz bastona dönüştürülecek.

mobil uygulamalar araştırması

En Fazla Mobil Uygulama İndiren Ülkeler Açıklandı

Sensor Tower tarafından yapılan araştırmanın sonucu Türkiye’nin uygulama tüketim alışkanlıklarıyla ilgili de ipuçları veriyor.

bitcoin el salvador kararı

El Salvador Hükümeti, Bitcoin’i Kabul Etmeyen İşletmeleri Cezalandıracak

El Salvador, Bitcoin kullanımının ülke genelinde kullanımını artırmak için bu birim üzerinden işlem yapmayan işletmeleri cezalandıracak.

trendyol erken ödeme özelliği

Trendyol, “Erken Ödeme” Uygulaması ile Satıcıların Acil Finansal İhtiyaçlarını Karşılamayı Hedefliyor

Trendyol, pazaryerindeki satıcıların işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. “Erken Ödeme” uygulaması ile 14 gün olan bekleme süresinden önce hak edişiniz %70’ini talep edebileceksiniz.

ikea siesta uyku kapsülü

IKEA, Bisikletle Çalışan Uyku Kapsülleri Tasarladı


IKEA, Paris’te bisikletle çalışan 8 uyku kapsülünü tanıttı. Parislilerin 13.30 ve 18.30 saatleri arasında şekerleme yapmasına imkan tanımak için geliştirilen bisiklet filosu ile IKEA rahatlığı vaat ederken şarj imkanı da sunuyor.

apple manipülasyon

Apple Çalışanlarının “Şeffaflık” İsyanı

Apple çalışanları maaşlardaki cinsiyet eşitsizliği çıkışlarının ardından yine ayrımcılık, ırkçılık ve cinsiyetçilik kalıplarına ve yönetimin bunları ele almadaki başarısızlığına karşı mücadele etmek için örgütleniyor.

mimeda girişimi

Migros Türkiye’nin Yeni Perakende Medya Şirketi Mimeda Faaliyete Geçti

Migros, Türkiye’nin ilk perakende medya şirketi olan Mimeda platformunu hayata geçirdi.

apple etkinlik

Apple Özel Etkinliği’nin Tarihi Belli Oldu: 14 Eylül

Gelen bilgilere göre Apple’ın etkinliğinin 14 Eylül tarihinde gerçekleştirileceği ve Türkiye saatiyle 20:00’de başlayacağı doğrulandı.

rusya bitcoin kararı

Kremlin Sözcüsü Peskov: Rusya Bitcoin’i Tanımaya Hazır Değil

Rus hükümeti, Bitcoin gibi kripto para birimlerindeki ödemelerin finansal sistemini olumsuz etkileyeceği konusunda ısrar ediyor.

perfect posture duruş bozukluğu uygulaması

Duruş Bozukluğu için Egzersiz Uygulaması “Perfect Posture” ile Tanışın

Mükemmel bir duruşa ve sağlıklı bir omurgaya sahip olmak ister misiniz? Basit ve hızlı egzersizlerle elde edebilirsiniz. Çok geç olmadan Perfect Posture uygulamasına bakmanızı öneririz!

elektrikli otomobil

BMW’den % 100 Geri Dönüştürülebilir Elektrikli Otomobil

BMW geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik odaklı olan 2040 vizyonu çerçevesinde gelecek hedeflerini ortaya koyuyor.

singapur, robot

Singapur, Halkın Güvenliğini Sağlamak için Xavier Adını Verdiği Devriye Robotlarını Test Etmeye Başladı

Singapur hükümeti halk arasında gezinebilecek ve güvenliğini en iyi şekilde sağlayabilecek olan özel ve yeni robotlarını test etme aşamasına geçiş yaptı.

bitcoin yasası

Ukrayna Bitcoin’i Yasallaştırdı

Ukrayna, kripto paraları yasal hale getiren son ülke oldu. Bu şekilde Doğu Avrupa ülkesinde mağaza kurmak için yabancı kripto borsalarını çekeceğini umuyor.

influencer onemi

Influencer Nedir? Neden İhtiyacınız Var ve Nasıl Bulunur?

Dijital influencer, adından da anlaşılacağı gibi, sosyal platformlardaki belirli bir grup insan üzerinde etkiye sahip olduğundan çevrimiçi pazarlama stratejinize büyük destek sağlayabilecek kişidir. Bu yazıda kimlerin influencer olduğu, üzerinde çalıştıkları farklı platformlar ve tabii ki dijital stratejilerinde işletmenize nasıl fayda sağlayabileceklerinden bahsediyoruz!

twitter Türkiye testi

Twitter, “Emoji ile Tepki Verme” Özelliğini Dünyada İlk Kez Türkiye’de Test Etmeye Başladı

Twitter, ‘Beğen’ ile birlikte dört yeni emoji Tweet tepkisini test ediyor. Türkiye’ye açılan testin ardından diğer bölgelere de genişletilecek.

kickstarter

Kickstarter Nedir? Nasıl Para Toplanır?

Projeniz için özel bir hibe desteğine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? İyi bir sunum yaparak Kickstarter’dan bu desteği elde edebilirsiniz.

starbucks kurucusu zev siegl

Haftanın Girişimcisi: Starbucks’ın Kurucularından Zev Siegl

Starbucks’ı sevebilir veya ondan nefret edebilirsiniz ancak o hala dünyanın en tanınmış markalarından biri. Bu haftanın girişimcisi, Starbucks’ın kurucularından Zev Siegl!

içerik analizi

İçerik Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Doğru içerik analizleri sayesinde üretimini üstlendiğiniz içeriklerinizin geniş kitlelere erişebilmesini sizler de sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR