GittiGidiyor, Sloganını ve Logosunu Yeniledi

Türkiye’nin ilk çevrim içi pazaryeri olan GittiGidiyor, 20. yaşına yeni tasarım ve sloganıyla giriyor.

20 yaş yeni logo
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Logolardaki değişim dalgası devam ediyor. GittiGidiyor, yeni yaşına yeni logoyla girdi. Dijitalin yeni ilgileriyle ilişkili olarak daha sade ve yumuşak geçişli bir tasarım tercih edildiği görülüyor. 2001 yılında kurulan GittiGidiyor, 2011 yılında eBay tarafından %93’lük hisseyle satın alınmıştı. Bu satın almadan sonra eBay logosundaki renkleri tasarımında kullanmaya başlamış ve “bir eBay şirketidir” ibaresini eklemişti. Şimdi bu renkleri marka ismindeki noktalara uyarlayarak daha yalın bir görünüme kavuştu. Logoda kullanılan isim fontu da GittiGidiyor’a özel olarak hazırlandı. 

Şirket, 2021’in marka yüzü Elçin Sangu ile çektiği eğlenceli reklam kampanyasıyla yeni sloganının “Keşfetmeye Bak” olduğunu duyurdu. Reklam kampanyasının seslendirmesini ise Mert Fırat yaptı. Slogana taşınan yeni marka stratejisi, üyelerine dinamik ve fırsatlarla dolu bir dünya vaat ediyor. GittiGidiyor CMO’su Feyza Dereli Fedar, 20. yıl gururuyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

GittiGidiyor olarak 20 yıldır ülkemizde e-ticaret sektörünün gelişimine destek olmak için çalışırken, kurulduğumuz 2001 yılından bu yana, kullanıcılarımızın online alışveriş deneyimlerinin her zaman daha iyi olmasını hedefledik. Kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi sunarken, değişen koşullara ve tüketici beklentilerine göre kendimizi sürekli güncellemeye özen gösterdik.

Genç ve dinamik bir kurum kültürüne sahip GittiGidiyor olarak 20’nci yılımızı da aynı dinamizmle kutluyoruz. Yenilen logomuz ve ‘Keşfetmeye Bak’ sloganımızla kullanıcılarımızın keşif ve merak duygusuna dokunurken, onlara her gün yeni deneyimler ve ürünler keşfedecekleri bir dünya sunmayı hedefliyoruz. GittiGidiyor’un yenilenen yüzüyle, tüm kullanıcılarımızı platformumuzu keşfetmeye davet ediyoruz.

Yandex’in yeni logosundan sonra GittiGidiyor’un tasarımı ekibin yaratıcılığı ve özeni göz doldurdu.

YORUMLAR