Google, İlk Fiziksel Mağazasını Açıyor

Google, ilk fiziksel mağazasını bu yaz New York’ta açacağını duyurdu.

google new york mağazası
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Google, kendi tarihi boyunca yalnızca çevrim içi mağazalarıyla ticaret yapan bir teknoloji deviydi. Şimdi o da Apple, Xiaomi ve Microsoft gibi perakende mağaza yönetimi yapan teknoloji markalarına katılıyor. Şirket, bu yaz New York City’nin Chelsea bölgesinde ilk perakende mağazasını açacağını duyurdu. Bir blog gönderisinde, “Google son 20 yıldır New York’taydı ve mağazayı şehre olan uzun süreli bağlılığımızın doğal bir uzantısı olarak görüyoruz” dedi.  

Google Store, şirketin ürün ve hizmetlerindeki müşteri deneyimi ve memnuniyeti kısmını her zamankinden bir adım öteye taşıyacak. Google da bir anlamda bunu hedefliyor, müşterilerinin bir kısmıyla tanışmayı ve mağazayla ilgili geri bildirimin alabilecekleri vakti dört gözle beklediklerini açıkladılar. 1998’de kurulan teknoloji devinin yeni hamlesi, fiziksel bir perakende satış alanının olanaklarını keşfetmesini ve deneyimlerini geliştirmesine de fayda sağlayacak. 

New York’taki Google müşterileri Pixel’den Nest’e kadar Google ürünlerinin tümüne göz atıp satın alabilecek. Ayrıca googlestore.com’da çevrimiçi alışveriş yapabilir ve siparişlerini mağazadan teslim alabilirler. Yine cihazlarındaki herhangi bir kırılma, çatlama veya diğer sorunları gidermek için çalışanlar destek verip ziyaretçilere yardımcı olacak. Bunların dışında müşterilerin katılabileceği özel atölyeler de düzenlenecek. 

Mağazada pandemi önlemlerinin alınacağın altı çizildi. Çalışanlar ve müşteriler maske ve fiziki mesafe önlemlerine uyacak. 

YORUMLAR