Google’ın Maaş Politikası Yayınlandı: Konuma Göre Farklılık Gösteriyor

Google’ın maaş politikası raporlarına bakıldığı zaman yıllık maaş ücretlerinin bölgelere göre değişken olduğu görülüyor.

google rapor
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Maaş ücretleri konusunda herhangi bir açıklama yapmaktan çekinen Google, tüm ABD şirketleri gibi vize başvurusu için yabancı çalışanlara verdikleri maaşları açıklamak durumunda kaldı.

Business Insider ise bu durum ile harekete geçerek Google’ın ABD özelindeki maaş politikalarını paylaştı. Yayınlanan raporlara bakıldığı zaman şehirlere ve şirketteki rollere göre farklı yıllık kazançlar olduğu ortaya çıktı.

Paylaşılan güncel verilere göre, Kaliforniya’da Google içerisinde aynı role sahip olan bir kişi New York’taki bir diğer kişiye göre daha fazla maaş alıyor.

Yayınlanan raporlarda yedi ayrı ana iş koluna ait veriler bulunuyor. Bunlar arasında Mühendislik, yazılım ve veri bölümleri, araştırma departmanı, program yöneticileri, donanım, ağ ve üretim sorumluları, kullanıcı deneyimi ve tasarımı, lojistik, analiz, pazarlama ve satış kısımları ile hukuk, insan kaynakları ve yönetimi yer alıyor.

YORUMLAR