Google Meet, Takvimle Zamanlama Özelliği Getiriyor

Google Meet, canlı görüşmeler ve toplantılar havuzunda tercih edilme çabasını devam ettiriyor. Yeni hedefi zaman kaybını azaltmak adına önceden zamanlanan odalar kurmak.

google meet takvim zamanlanmış toplantılar
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Google, özellikle ofis ve eğitim işlerinin uzaktan yürütüldüğü şu günlerde kullanıcı havuzunu genişletmek ve daha iyi bir hizmet sunmak için yeni adımlar atıyor. WhatsApp‘ın bu alana adım atmaya hazırlandığı şu son zamanlarda kendini ne kadar işlevsel hale getirirse o kadar tercih edilecektir. 2020 Kasım’ında kullanıma sunulan Tartışma Odaları ile 100 kişilik katılıma izin veriyor. Şimdi bu özellik, takvim desteği ile ihtiyaca yönelik ve daha işlevsel bir form kazanmak üzere. 

Nisan ayında tüm kullanıcılara sunulacak özellik, takvim özelliği ile birlikte toplantı planlamaları yapmanıza imkan tanıyacak. Kullanımı oldukça basit görünüyor. Google Takvim’de bir görüşme planlarken sekmenin ayarlar kısmına gittiğinizde planladığınız odaları görebileceksiniz. Buradaki katılımcıları ve toplantı saatini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. 

Programın bu yeni özelliği Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Workspace Essentials gibi paketlerde kullanılabilecekken G Suite Basic ve Workspace Business Starter yararlanamayacak. Education Plus sahibi kullanıcılar, öğrenciler için özelliği etkinleştirebilecek. 

YORUMLAR