İtalyan Devi Gucci, “Sanal Ayakkabı” Tasarladı

Gucci’nin yeni spor ayakkabı tasarımı yalnızca 12,99 euro, çünkü yalnızca fotoğraf çekilebilirsiniz. Gelin haberimize bakalım.

dijital moda pazarı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Moda devi Gucci, dijitale attığı yeni adımla dikkatleri üzerine çekti. Çevrim içi satın alınabilen ilk sanal spor ayakkabıyı tasarladı. Gucci Virtual 25 olarak adlandırılan yeni nesil spor ayakkabı artırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanıldığı platformlarda ve oyunlarda kullanılabiliyor. 

Pandeminin getirilerinden biri olarak hızla hayatlarımıza girecek gibi duran dijital moda pazarının örneklerinden biri olan Gucci ayakkabıları edinmek için Gucci Sneaker Garajına gitmelisiniz. Burada en sevdiğiniz modeli farklı renkler, desenler ve dokularla özelleştirebilirsiniz. Son şeklini verdiğiniz tasarımı sepetinize ekleyip satın alma işleminizi tamamladıktan sonra telefon ekranınızı tutarak gerçekmiş hissi yaşayabilirsiniz. Bu da Gucci’nin en ucuz halinin asla giyilemeyecek olduğunu gösteriyor. 

 Stilist Alessandro Michele tarafından özel olarak hazırlanan Gucci Virtual 25, modern bir tasarıma sahip. Bağcıksız ve yeşilden pembeye ve hatta açık maviye kadar değişen bir renk paletine sahip.  Projenin hayata geçirilmesi için artırılmış teknolojisinde uzmanlaşan Wanna ile iş birliği yapılmıştır. Gucci’nin mobil uygulamasında 12,99 olarak fiyatlanan ayakkabılar bu şirkete bağlı Wanna Kicks üzerinden 8,99’a satılıyor. Bu uygulamadan hem satın almadan önce deneyebiliyorsunuz hem de daha ucuza mal oluyor. 

YORUMLAR