En Büyük Harry Potter Mağazası New York’ta Açıldı

Dünyaca ünlü Harry Potter serisine ait bir mağaza New York’ta yağmurlu havaya rağmen hayranların uzun kuyrukları eşliğinde açılışını gerçekleştirdi.

harry potter mağaza
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Harry Potter evrenine ait ilk mağaza açılışı dün New York’ta gerçekleşti. Yağmurlu bir öğleden sonra olmasına rağmen, sihir arayışındaki binlerce Potterhead, açılış için mağazanın kapısında beklemeye başladı.

Flatiron Bölgesi’ndeki 935 Broadway’de yer alan, 20 bin metrekare üzerindeki üç katlı mağazada oyuncaklardan kozmetik ürünlere, kıyafetlerden aksesuarlara ve dekorasyon eşyalarına kadar geniş bir yelpazede ürün satışa sunuldu.

Sanal Gerçeklik Deneyimi de Yer Alıyor

Hayranların Instagram akışlarını süsleyebilmeleri için fotoğraf çekebilecekleri özel alanların yer aldığı mağaza, birçoğu filmin çekimlerinde yer almış binden fazla objeye de ev sahipliği yaptı. Böylelikle mağaza içerisinde özel bir sergi oluştu.

Özel bir deneyim müzesi olarak tanımlanabilecek mağazayı ziyaret eden kişiler, asa oymacılığı, ev cübbesi nakışı gibi etkinliklere de katılabiliyorlar. Aynı zamanda herkes, uçma deneyimi yaşayabilmek ve büyüleyici Hogwarts kampüsünün üzerinde süzülebilmek için yerleştirilmiş sanal gerçeklik istasyonundan da yararlanabiliyor.

Deneyimleri daha fazla isteyen hayranların genellikle yalnızca Diagon Yolu’nda yer alan Honeyduke’s’un kurbağa şeklindeki çikolatalarıyla vakit geçirdiği de gözlemlendi. Aynı zamanda Bertie Bott’s’ın sürpriz aromalı fasülyeleri de özel atıştırmalıklar peşinde olanların ilgisini çekti.

YORUMLAR