Heinz, Ekilebilir Ketçap Etiketleri Projesi Başlattı

Heinz, "ekilebilir" etiketli özel baskı ketçabını piyasaya sürdü.

heinz ekilebilir ketçap kampanyası
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Heinz, “ekilebilir” etiketli 300 paketlik ketçap kampanyasını başlattı. Projenin amacı, tüketiciyi markanın domateslerini evde dikmeye ve yetiştirmeye davet etmek. Markanın domates döngü süresi olan 150 gün boyunca, tüketicilerin domates yetiştirmesine yardımcı olmak için Instagram’da farklı ipuçları ve talimatlar yayınlanacak. 

San Paulo’daki tüketicilere sunulan bu proje, Güney Amerikalı müşterileri Heinz Ketçap’ın ana bileşeni olan domatesi evlerinde veya bahçelerinde yetiştirmeye teşvik ediyor. Bu şekilde markanın organik köklerine dikkat çekilecek ve yüksek tarımsal standartlara uygun şekilde ekim yapıldığı vurgulanacak. 

Heinz Brezilya’nın marka oluşturma müdürü Luana Sa, kampanyaları hakkında şöyle bir açıklama yaptı: “Birçok insanın Heinz Ketçap’ın esasen domatesten yapıldığına hâlâ inanmadığını fark ettik. Bu kampanya ile ilk sıraya kendi tohumlarımızdan, evde ektiğimiz ve yetiştirdiğimiz Heinz tohumlarından domates koyduğumuz için ketçabımızın farklı bir lezzete sahip olduğumuzu göstermek istiyoruz. Ekilebilir etiket, Heinz Ketçap kalitesini ve üstünlüğünü pekiştirerek ana malzememizi övüyor ve tüketiciyi bu süreçte yer almaya ve hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet ediyor.”

YORUMLAR