Hepsiburada, ABD’de Halka Arz Ediliyor

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden Hepsiburada.com, ABD/NASDAQ’ta halka arz edilecek.

hepsiburada nasdaq
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Hepsiburada, halka arzını ABD’de gerçekleştirmek üzere. Geçtiğimiz mayıs ayında Sermaye Piyasası Kurulu’ndan yurt dışı arzı için onay alan şirket Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu. Yakında ABD borsalarında işlem görecek. Böylece, şirketin değeri daha da artacak. Pazarlanan halka arz fiyat aralığının en üstünde, arzdan sonra ödenecek 286 milyon B Sınıfı hisseye dayalı olarak 3,7 milyar dolarlık bir piyasa değerine çıkması bekleniyor. 

e-ticaret devi ABD borsası

NASDAQ borsasına HEPS koduyla başvuru yapan şirketin hisse başına düşen tahmini fiyatların 11 ile 13 dolar arasında değişebileceği öngörülüyor. 56,740,000 adet B Grubu hisse senedi, son işlemlerin tamamlanması ile ABD borsasında işlem görmeye başlayacak. Gelen bilgilere göre e-ticaret şirketi, başvurusunun onaylanması aşamasında Morgan Stanley, Sachs & Co ve Morgan Securities LLC and Goldman ile görüşecek. Alt aracı kurumlar ise BofA Securities, Inc. ve UBS Securities LLC olacak. 

Doğan Holding’in sahibi olduğu e-ticaret girişimi, 1998’de,  şirketin toplam oy gücünün %74,6’sına sahip olan  Hanzade Vasfiye Doğan Boyner tarafından kurulmuştur.

YORUMLAR