Hollywood Yazısı NFT’ye Dönüştürülüyor

Los Angeles'ın ikonik Hollywood yazısı önümüzdeki aylarda NFT’ye dönüştürülecek.

ikonik hollywood yazısı dijitalde
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Oscar ödüllü yapımcı Michael Sugar’ın platformu Sugar23 , Hollywood Ticaret Odası ile birlikte dünyaca ünlü Hollywood yazısını dijital sanata dönüştürüp NFT’sini açık artırmaya çıkaracak. Proje henüz başlatılmadı ve müzayedenin hangi platform üzerinden ne zaman yapılacağına dair bir tarih verilmedi. Şimdilik hangi kripto para birimi üzerinden satışa sunulacağı da belirsiz. 

Michael Sugar, şu aralar reklamcılarla ve diğer ortaklarla görüşüyor. Yaz aylarında müzayedeye çıkacak NFT’den elde edilecek gelir The Hollywood Reporter’a göre evsizlik, eğitim ve çeşitli hayır girişimleri için Hollywood Chamber Community Foundation’a verilecek. 

Ünlü yapımcı Sugar, yeni girişimiyle ilgili şunları söyledi: “Sosyal etkinin gücünü fark eden hikâye anlatıcıları olarak her türlü küresel fırsatı keşfetmeye kararlıyız. NFT’lerin yaratıcı ekosistemi dönüştürme potansiyeli konusunda heyecan duyuyoruz. Mümkün olan en ikonik fırsatın ne olabileceğini düşündüğümüzde, aklımıza dünyanın en ikonik sembollerinden biri olan Hollywood yazısı geldi. Bu iş birliğini şehir için, yine şehir aracılığıyla iyi bir şeyler yapmak için eşsiz bir fırsat olarak görüyoruz.”

YORUMLAR