Tek Tekerlekli Fütüristik Ulaşım Aracı: Honda Baiku

Honda Baiku, kent yaşamının geleceğine ışık tutuyor.

honda baiku fütüristik araç
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Tasarımcı Nacho Alfonso García, yakın gelecek için mükemmel bir çözüm olan tek tekerlekli bir elektrikli scooter tasarladı.  Honda Baiku isimli araç, hem kullanım kolaylığı hem de çevikliği ile kent yaşamı için iyi bir alternatif sunuyor. 

Honda Baiku, sürücülerin şehir sokaklarında kolaylıkla gezinmesine yardımcı olan kendi kendini dengeleme işleviyle desteklenen tek tekerlek tasarımına sahip bir araç. Park etme kolaylığı sağlaması için geri çekilebilen düz bir seleye sahip. Akıllı ağırlık dağıtım sistemi ve sezgisel hızlanma ile herkes Honda Baiku’ya binebilir. 

Nacho Alfonso García tarafından tasarlanan elektrikli scooter hala sadece düşünce aşamada ve Honda’nın kentsel mobilite için yenilikçi modele güvenmeye karar vermediğini bilen üreticiler arıyor: “Honda Baiku, son yıllarda ortaya çıkan ve küçük elektrikli araçların kullanıldığı yeni mobiliteyi araştıran bir konsept. Scooterlar veya patenler dünyadaki her şehrin sokaklarını doldurmaya hazır.” 

Honda Baiku, trafikle dolu olan şehirde dar şeritleri kullanmak ve rahatlıkla seyahat etmek için kullanılabilir. Sürüşü zor değil, tek yapmanız gereken bacakların itileceği yerde durmak ve başlamak. Araç kendini dengeleyebildiği için korkmanıza gerek yok. Eğer, son testlerden başarıyla geçerse büyük olasılıkla tam ölçekli üretimi başlayacak. 

YORUMLAR