Çevrim İçi Etkinlik Platformu Hopin, 775 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Pandemi süreciyle beraber sanal etkinliklerdeki artış Hopin’in 450 milyon dolarlık D serisi yatırımıyla 7,75 milyar dolar değerlemeye ulaşmasına yol açtı.

hopin
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Çevrimiçi etkinlik platformu olan Hopin 450 milyon dolarlık D serisi yatırım turunu kapattı. 2 yıllık bir süre içerisinde 7.75 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Haziran 2019 yılında faaliyetlerine başlayan Hopin, Avrupa’nın en değerli teknoloji girişimleri arasında bulunuyor.

Dünyanın her yerinden bağlantıya imkan tanıyan paylaşım platformu Şubat 2020 tarihinden bu yana ortalama 1 milyar dolarlık yatırım aldı. 450 milyon dolarlık yatırım turu, yeni yatırımcılar olan Arena Holdings ve Altimeter Capital liderliğinde Temasek ve Tiger Global’ın aralarında yer aldığı yatırımcılar tarafından oluşturuldu.

hopin

Rekabet Ortamı da Güçleniyor

Hopin kurucusu ve CEO’su Johnny Boufarhat, dünyanın dört bir yanından katılımcıların ortak deneyim çerçevesinde verimli biçimde etkileşime geçebileceklerinin Hopin ile mümkün olduğunu belirtiyor. 2019 yılında fiziksel mesafeden bağımsız şekilde insanların yeni bağlantılar kurması için adım attıklarını söyleyen Boufarhat, Hopin’in sanal etkinlik kategorisinin oluşmasında önemli olduğunun da altını çiziyor.

Pandemi sürecinde fiziksel etkinliklerini iptal etmek zoruna kalan kurumlar sanal etkinlik platformlarının değerini yükseltmişti. Hopin, zorlu süreçte insanların ve işletmelerin faaliyetlerine devam etmesine, toplantılara ev sahipliği yapmasına yardımcı olduklarını söylüyor.

Krizi fırsata çevirebilme konusunda başarılı olan platformlar arasındaki girişim 2 yıllık kısa bir sürede önemli bir büyüme elde etti. Pandemi sonrasında sanal etkinlik platformlarının faaliyetlerini ne şekilde sürdüreceği ise önemli bir soru olarak duruyor. Zoom gibi platformların da yer aldığı bu kategoride Hopin’in yerini sağlamlaştırması büyük bir başarı olarak görülüyor.

YORUMLAR