HSBC Türkiye, Yeni Çalışma Modelini Çalışanlarıyla Birlikte Oluşturdu

HSBC Türkiye, personellerinin görüşlerini alarak oluşturduğu ve pandemi döneminden sonra hayata geçecek oldukça ilgi çekici yeni çalışma modelini duyurdu.

hsbc
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

HSBC Türkiye’nin yeni çalışma modeli ile beraber müşterilerin ihtiyaçları, yasal düzenlemeler ve ekip ihtiyaçları olmak üzere bankanın temel öncelikleri yansıtılacak şekilde çalışmalar düzenlendi. Çalışanların pandemi sonrasındaki çalışma düzenlerine ilişkin beklenti, istek ve ihtiyaçların belirlenmesi için yapılan ankete göre yaratılan yeni çalışma modeliyle beraber, ofis, karma ve evden çalışma gibi üç ayrı ana çalışma biçimi benimseniyor.

Yeni iş modelinde 2018 yılından bu yana sürdürdüğü uzaktan çalışma ve esnek çalışma uygulamalarıyla COVID-19 pandemisi döneminde uzaktan çalışırken elde edilen tecrübeler de dikkate alınıyor. HSBC Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Funda Temoçin, ‘’Yeni çalışma şekilleriyle ilgili trendler pandemi döneminde büyük bir hız kazandı ve alışkanlıklar da değişime uğradı. Önümüzdeki dönemde de günlük çalışma hayatının dönüşeceğini düşünüyoruz. Yeni çalışma modelimizde çalışma arkadaşlarımızın sağlığına ve verimliliğine odaklanan pozitif bir yapı inşa ettik.’’ açıklamasını yaptı.

Yeni Haklar ve Eğitim Olanakları Sunuluyor

Çalışan kişilerin ofis ya da evden çalışabilecekleri günlerini kendilerinin planlayabileceği yeni modelde, iş planlaması kısmında yönetici ve çalışanlara yüksek yetki ve inisiyatif sağlayabilecek esnek bir çalışma ortamı kurgulanıyor.

Yeni çalışma düzeninde çalışanlara daha esnek ve güçlü bir iş birliği sunabileceklerini belirten Temoçin, ‘’İnsan bizim için her zaman önce geliyor. Müşterileri için en iyi banka olabilmenin yanı sıra çalışanlar için de en iyi işveren olma konumunda yer almak istiyoruz.’’ dedi. Yeni çalışma modelinin bu hedefler doğrultusunda şekilleneceği söyleniyor.

YORUMLAR