Akıllı Teslimat Girişimi İletmen, İş Hacmini Yüzde 300 Artırdı

Global alanda tecrübeli isimleri ekibine alan İletmen, aylık taşıma kapasitesinin belirli kısımlarının paketlerini taşıyarak gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

iletmen
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Paket, ürün veya siparişleri işletmelerden teslim alarak müşterilerine teslim eden İletmen platformu, haziran ayının sonunda 1,5 milyon pakete ulaşmıştı. İş hacmini %300 artıran şirket, restoranlardan evlere yemek paket servisi ile yoluna başlamıştı.

Kargo ve e-ticaret taşımacılığı kısmını da geliştiren İletmen aylık taşıma kapasitesinin %65’lik kısmını esnaflardan, %35’lik kısmını ise diğer iş kollarından elde ediyor. Yer aldığı bölgedeki restoran ve market gibi esnafların müşterilerine paket teslimatını yapabilmelerini sağlayan şirket, giderek büyümeye devam ediyor.

iletmen

Adrese sipariş hizmeti veren esnafların motorlu kurye istihdam etmesi gereksinimlerini değiştiren İletmen, motorlu kuryelerini bayi kanalları üzerinden istihdam ediyor. Motorlu kuryelerin aynı anda birden fazla işletmenin dağıtımını yapabilmesi böylelikle mümkün hale geliyor.

Aylık Ortalama 100 Bin Sipariş

Şirket Genel Müdürü Özgür Duruöz, İstanbul kapsamında ortalama olarak 100 bin aylık sipariş teslimi kapasitelerine ulaştıklarını duyurdu. İletmen bayi kanalını genişleterek taşıma kapasitelerini yıl sonunda 3 kat, 2022 Haziran ayında ise 16 kat büyütebileceklerini belirten Duruöz, mahalle bazlı bayilik sistemiyle hizmet vereceklerini söyledi.

E-ticaret, lojistik kargo gibi ulusal düzeydeki işbirlikleriyle ilgili bölgedeki paketlerin root ve verimlilik optimizasyonunu sağlayarak, aynı bölgelerdeki ayrı ayrı motor kurye istihdamından oluşan maliyetlerin düşürülmesine imkan tanıyor.

Firma aynı zamanda lokasyon yönetimini de sistemler olarak otomatikleştiriyor. Benzer rootlarda taşıma yapan motor kuryelerin taşıyabilecekleri paket sayıları maksimum seviyeye çıkarılıyor.

İletmen son dönemlerde marka iş birlikleriyle çalıştıkları bölgede yer alan market müşterilerine yönelik gönderileri de karşılayabiliyor. İstanbul genelinde hizmet veren İletmen aynı zamanda Samsun, Bodrum ve İzmir’de de faaliyetlerini sürdürüyor.

YORUMLAR