Siber Güvenlik Eğitim Platformu Immersive Labs 75 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Kurumsal firmaların personellerine oyunlaştırma ile beraber siber güvenlik becerisi sunan Immersive Labs, 75 milyon yatırım aldı.

immersive labs
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Girişim dünyasında etkileyici bir ilerlemeye sahip olan ve siber güvenlik konusuna odaklanan Immersive Labs C serisi yatırım turunda 75 milyon dolarlık dev bir yatırım aldı. Gelen yeni bilgilere göre 75 milyon dolarlık C serisi yatırım turu şirketin yeni yatırımcıları konumunda olan Insight Partners, Menlo Ventures ve Citi Ventures liderliğinde yapıldı.

Yeni Hedefler Belirleniyor

Insight Partners, Menlo Ventures ve Citi Ventures dışında ise C yatırım turuna eski şirket yatırımcıları arasında bulunan Goldman Sachs Asset Management de dahil oldu. Elde edilen 75 milyon dolarlık yeni yatırım Immersive Labs’in ABD bölgesinde ölçeklenmesi ve uzaktan çalışmanın sebep olduğu siber risklere yönelmesi için kullanılacak.

2017 yılında James Hadley’in Bristol’da kurduğu Immersive Labs, kurumsal şirketlerin çalışanlarına oyunlaştırma ile beraber siber güvenlik becerileri kazandırmasını sağlıyor. Immersive Labs müşterileri arasında HSBC, Vodafone ve NHS gibi önemli isimler de bulunuyor.

Mevcut olarak 200’ü aşkın çalışana sahip olan Immersive Labs’in Bristol ve Boston’da ofisleri yer alıyor. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Avrupa başta olmak üzere yeni bölgelere de açılmayı hedefleyen Immersive Labs, personel sayısını 600’ün üzerine çıkarmayı planlıyor.

YORUMLAR