Instagram, Alışveriş Sekmesine Özel Yeni Bir Reklam Modeli Geliştiriyor

Instagram Alışveriş özelliğinin gelişmesiyle birlikte yeni reklam modelleri de geliyor. Alışveriş sekmesine yeni gelecek reklamlar tekrar gündemde.

instagram
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Sosyal ticaretin gücü olan Instagram Alışveriş kısmı yeni reklam modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Yeni dönemde Instagram reklamları alışveriş sekmesinde de bulunacak. Şimdilik ABD bölgesindeki kullanıcılar için test edilen bu özelliğin önümüzdeki aylarda yeni pazarlara açılması bekleniyor.

Instagram Alışveriş sekmesi reklamları, Facebook reklam modellerine benzer bir açık artırma modeliyle çalışıyor. Instagram Alışveriş sekmesinin sadece Instagram’ın mobil kısmında aktif olmasından dolayı reklamlar mobil uygulamalar üzerinde görünecek.

Alışveriş Sekmesi Reklamları Nasıl Çalışıyor?

Tek bir kullanıcının hangi sıklıkta reklam görebileceği, Instagram’ı kullanım türüne ve Instagram sekmesinde kaç kişinin alışveriş yaptığı ile alakalıdır. Şirket reklamlarının sıklığını yönetebilmek için tüketicilerin duyarlılığı da göz önünde bulundurulacak.

instagram reklamları

Instagram yeni reklam modelini test edebilmek için özel markalar ile iş birliği de yaptı. Mevzu bahis markalar Instagram alışveriş özelliğinde en sık görüntülenen kategorilerde aktif bir şekilde faaliyet gösteriyor.

Yeni reklam modelinin bütün kullanıcılara hangi tarihlerde açılacağı belirsiz durumda. Şirket, önümüzdeki aylarda reklam modelini ABD dışındaki pazarlara açabileceğini söylüyor.

Instagram yeni reklam türü ile pandemi sürecinde artan ticaret hacmini yükseltmeye devam edebilir. Sosyal medyadan alışverişin küçük işletmeler için yararlı olduğu düşünüldüğü zaman Instagram Alışveriş kısmında yayınlanan reklamların büyük bir ilgi göreceği gözüküyor.

YORUMLAR