Instagram, Canlı Yayın Provasına İmkan Tanıyacak

Instagram yeni özelliğini test etmeye başladı. Utangaç veya deneyimsiz kullanıcıların canlı yayına geçmeden önce prova alması mümkün olacak.

instagram canlı yayın provası özellik
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Instagram, küçük bir kullanıcı grubuyla yeni özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik, bir kullanıcının canlı yayından önce tek başına veya birden fazla kullanıcıyla pratik yapmasına olanak tanıyacak. Böylece prova için farklı uygulamaların kullanılmasının önüne geçilerek Instagram’da geçirilen zamanı artırmış olacaklar. 

Sosyal medya platformlarının üzerinde çalıştığı yeni özellikleri ortaya çıkarmasıyla bilinen Matt Navarra’nın duyurduğu test, içerik üreticileri ve Instagram’da e-ticaret yapan kullanıcılara canlı yayın eğitimi verecek. Canlı yayın yapmak özellikle daha önce geniş kitlelere hitap etmemiş biri için çok zor bir süreç olduğu için Instagram’ın yeni özelliği tek başına veya grup halinde yapılacak yayınlar için çok yardımcı olacak gibi görünüyor. 

E-ticaret girişimlerinin hem reklam hem satış anlamında sosyal platformlardan ilerlediğini düşündüğümüzde bu yeni özelliğin birçok markanın imaj ve itibarını yükseltmeye yardımcı olacağı çok açık. Test sürecinde olduğu bilinse de özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise şu an için bilinmiyor. Heyecan verici bir haber olsa da karar Instagram’ın elinde. 

YORUMLAR