Instagram’dan Yeni Güncelleme: Favoriler Özelliği

Instagram, sık kullanılanlarınızı tanımlayarak ana sayfanızı seçimlerinizin belirlemesine imkan tanıyacak.

instagram güncellemesi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Instagram’ın algoritması zevklerinizi sizden daha iyi bilir. Sosyal ağ, kedi videoları, DIY’lar ve imkansız tarifler arasında kullanıcılarına daha fazla kontrol imkanı sunarak artık Facebook ve Twitter’da yaygın olan bir trendin parçası oluyor.

Twitter; Toplulukları ve kullanıcılarının gizliliğini korumaya yönelik çeşitli araçları henüz resmileştirmiş olsa da, Instagram, favorilerin görünümünü test etmeyi planlanlıyor. Haberi sızdıran Alessandro Paluzzi’den bilgi aktaran Gizmodo’ya göre uygulamanın bir sonraki güncellemesi, kullanıcılarının haber akışında öncelikli olarak görünecek olan favori hesaplarının bir listesini oluşturmasına izin verebilir. Instagram tarafından Hikayeler için geliştirilmiş bir özellik olan Yakın Arkadaşların aksine bu favoriler listesi, eklendiğinde veya silindiğinde etkilenen hesaplara bildirimde bulunmayacak. 

Güncelleme ile birlikte kullanıcıların Instagram özet akışlarında görüntülenenleri daha iyi kontrol etmeleri mümkün olacak. Yavru kedi resimlerine odaklanabilecek veya en sevdiğiniz yeğeninizin hiçbir gönderisini kaçırmadığınızdan emin olacağınız bir kullanıcı deneyiminiz olacak. Şu an için varsayımsal olan bu işlevin sadece Instagram önerilerine ek olarak geleceği hatırlatılıyor. Aslında, sosyal ağ zaten en çok kiminle etkileşime girdiğinizi biliyor ve kaydırma alışkanlıklarınızı yukarıda da dediğimiz gibi sizden daha iyi biliyor. Gizmodo ile temasa geçen Mark Zuckerberg’in platformu, favorilerin gelişi üzerinde çalıştığını doğruladı. 

YORUMLAR