Instagram, Link Paylaşımını Herkese Açıyor

Instagram, herkesin hikayelerde bağlantı paylaşmasına izin vermek için testler yapıyor.

instagram test
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Son olarak beğeni sayılarını gizleme özelliğini tanıtan Instagram, kısa süre içinde gelecek olan yeni işlevler üzerinde çalışıyor, bunlardan biri de hikayeler için. Bildiğini gibi Instagram hikayelerine bağlantı eklemek için 10 binden fazla takip sayınız olması gerekiyor. Sosyal ağ şimdi, hikayelere tüm kullanıcılarının bağlantı ekleyebilmesinin yeni bir yolu üzerinde çalışıyor. 

The Verge haberine göre Instagram, hikayelerine bağlantılar eklemek için yeni bir sistemi test ediyor.Bu yeni sistemde , bir çıkartma aracılığıyla sosyal ağdaki bir hikayenize bağlantı ekleyebileceksiniz. Aynı şekilde soru-cevap çıkartmalarını da kullanabileceksiniz. 

Hikayenize, çıkartmalar arasından seçtiğiniz link kısaltmasını ekleyerek bağlantı yerleştirebileceksiniz.  Görüntüleyenlerin sayfayı yukarı kaydırmasına gerek kalmadan bu çıkartmaya basarak bağlantıya gitmeleri sağlanacak.  

Instagram’daki bağlantıların kullanımı en azından şimdilik hikayelerle sınırlı olacak .  yeni sistem şu anda sınırlı olarak test edilmekte ve daha fazla kullanıcıya dağıtılması beklenmekte. İşaret edilen bir çıkış tarihi henüz yok. 

YORUMLAR