Instagram Mağazalar Sayfasına ‘Reklamlar’ Geldi

Instagram, küresel mağaza sekmesinde reklamlar yayınlamaya başladı.

instagram mağazalar reklam
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Popüler sosyal medya platformu Instagram, salı günü yaptığı açıklamada, Mağaza özelliğinde küresel olarak reklam yayınlamaya başlayacağını açıkladı. 

Instagram Mağazalar, kullanıcıların giysi ve güzellik ürünleri gibi öğelere göz atmalarına ve bazı durumlarda öğeleri doğrudan Instagram uygulamasından satın almalarına olanak tanıyan fotoğraf ve video paylaşım uygulamasında bir sekme. Kullanıcılar, ürünle ilgili daha fazla ayrıntı görmek, markadaki ek öğelere göz atmak veya ürünü bir istek listesine kaydetmek için bir Instagram Mağazası reklamına tıklayabilir. 

Şirket, bu ayın başlarında birkaç seçkin reklamverenle reklamları test etmeye başladı. Artık bu özellik artık Instagram Shop’un bulunduğu her yerde dünya çapında markalara açık. Küresel pazarlama ve reklamcılar artık Instagram Mağazalar sekmesine reklam vererek sponsorlu gönderiler yayınlayabilir. 

Instagram’ın kuruluşundan bugüne hızlı bir değişim ve gelişim göstermesi ve şu anda dijital pazarlamanın en önemli kanallarından biri olduğunu biliyoruz. Bu gelişim, Mağazalar sekmesinin yeni formuna ulaşmasını kaçınılmaz kıldı. Instagram’ın büyük hayran kitlesi göz önüne alındığında da uygulanması akıllıca bir iş modeli olduğu fark edilebilir. 

Instagram Mağazalar,  sabit bir oranda ivme kazanıyor.  Instagram’ın ekran kullanımı da alışverişe uyumlu olduğu için seçenekler arasında oldukça hızlı kaydırma kolaylığı sağlayıp özelliği daha işlevsel hale getiriyor. Tanınmış markalar ile başlansa da  ünlüler ve etkileyiciler gibi bireylerin yanı sıra giderek daha fazla markaya daha fazla şubeleşmek ve hitap etmek istiyorlar. Reklama çıkan ürünler, Mağazalar içerisindeki paylaşımlarda “Sponsorlu” etiketi ile gösterilecek. 

YORUMLAR