Instagram, İçerik Üreticileri için Yeni Para Kazanma Araçları Oluşturmak İstiyor

Instagram’ın yeni getireceği özellik sayesinde içerik üreticileri kendilerine sponsor olabilecek markalara ulaşabilecekler.

sosyal medya, instagram, facebook
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Instagram, içerik üreticilerinin para kazanma planlarına destek verebilecek yeni özellikleri üzerinde çalışıyor. Firmanın yeni getireceği özellik ile kullanıcıların sponsorlar ile daha kolay bir şekilde bir araya gelebileceğinin sinyalleri verildi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg dün katıldığı bir canlı yayında, sosyal medya platformlarında yaratıcı işler yapanların daha yüksek gelir elde etmesini önünü açacaklarını ve bu konu üzerinde çalıştıklarını belirtti. Instagram CEO’su Adam Mosseri ile yayına katılan Zuckerberg, daha geniş bir ekonomi ve yeni iş kollarının ortaya çıkmasını istediğini belirtti.

Para Kazanma Araçlarıyla Değer Yaratmayı Amaçlıyor

Diğer yandan Instagram CEO’su Mosseri, şirketlerin tanınan sosyal medya kullanıcılarıyla çalışmaktan daha fazla keyif aldığını söyledi. Bu sebeple, geliştirilecek olan yeni pazarın sponsorluk anlaşmaları için marka ile daha az takipçiye sahip kişilerin bağlantı kurabilmelerine de yardımcı olacaklarını duyurdu.

Mark Zuckerberg, şirketin çevrimiçi mağazalar oluşturduğunu da söyledi. Böylelikle içerik üreticilerinin sosyal medya platformunda ürün satabilmeleri ve satışlardan pay alabilmelerinin önü açıldı. Bu yöntem ile sosyal medya şirketlerinin kullanıcıları daha uzun süre boyunca platformda tutacağı da söyleniyor. Popüler kişileri ise kendi bünyelerine katabilme konusunda büyük bir rekabet söz konusu.

YORUMLAR